Kamil Majchrzak, tenisista z Piotrkowa, zagra w Wimbledonie!

tyka, mat. UM Piotrków
Dariusz Śmigielski/arch.
Kamil Majchrzak zagra w Wimbledonie, najbardziej prestiżowym turnieju tenisowym na świecie. Piotrkowski tenisista wygrał eliminacje bez straty seta.

**Kamil Majchrzak, tenisista z Piotrkowa, na londyńskiej trawie znakomitą formę prezentował od pierwszego spotkania. W pierwszym meczu eliminacji w zaledwie 51 minut rozgromił Francuza Constanta Lestienne'a. Kamil nie dał swojemu przeciwnikowi żadnych szans wygrywając 6:1, 6:2.

W drugim meczu eliminacyjnym Majchrzak spotkał się z Hindusem Ramkumarem Ramanathanem. Mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany, ale w decydujących momentach to piotrkowianin okazał się lepszy wygrywając 7:5, 6:3.

W meczu decydującym o awansie Kamil spotkał się z kolejnym Francuzem. Tym razem na jego drodze stanął Enzo Couacaud, a decydujące starcie toczyło się do trzech wygranych setów. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie naszemu zawodnikowi, który rozegrał kolejne znakomite zawody. Piotrkowianin wygrał bardzo pewnie 6:2, 6:4, 6:0 i zapewnił sobie udział w turnieju.

Wimbledon 2019 rozpoczyna się w poniedziałek, 31 lipca.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe