MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kto poprowadzi porodówkę w Piotrkowie? Żadna oferta nie wpłynęła na konkurs ogłoszony przez NFZ - ZDJĘCIA

ds
PCMD w Piotrkowie, co dalej z porodówką?
PCMD w Piotrkowie, co dalej z porodówką? Dariusz Śmigielski
Kto poprowadzi porodówkę w Piotrkowie? Żadna oferta nie wpłynęła na konkurs ogłoszony przez NFZ. Świadczenia szpitalne związane z porodówką do 31 stycznia 2023 prowadzi Powiatowe Centrum Matki i Dziecka. Co będzie po tym terminie nadal nie wiadomo.

Kto poprowadzi porodówkę w Piotrkowie? Żadna oferta nie wpłynęła na konkurs ogłoszony przez NFZ - ZDJĘCIA

Świadczenia szpitalne związane z porodówką do 31 stycznia 2023 prowadzi Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. Co będzie po tym terminie nadal nie wiadomo.

- Na ogłoszone przez Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ postępowanie konkursowe poprzedzające zawarcie umów w zakresach: neonatologia-hospitalizacja, pediatria-hospitalizacja, położnictwo i ginekologia-hospitalizacja nie wpłynęła żadna oferta - informuje Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego NFZ. - ŁOW NFZ wkrótce ponownie ogłosi ww postępowania, tak, aby zabezpieczyć leczenie szpitalne mieszkańcom powiatu piotrkowskiego w zakresie pediatrii, neonatologii i położnictwa i ginekologii od 1.2. 2023 r. Umowy zawarte z Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim w ww. zakresach obowiązują do 31 stycznia 2023 roku

.

Wcześniej przejęcie świadczeń z związanych z porodówką w szpitalu przy ul. Roosevelta (PCMD) deklarowała dyrekcja Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie przy ul. Rakowskiej. W tej sprawie zorganizowano spotkanie pracowników PCMD dnia 24.10.2022 z wicemarszałkami województwa łódzkiego Piotrem Adamczykiem i Zbigniewem Ziembą oraz dyrektor szpitala SSW w Piotrkowie Edytą Wieczorek-Wieczorkiewicz.

- Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim nadal jest zainteresowany realizacją świadczeń medycznych ujętych w ogłoszonym przez Łódzki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia konkursie, czyli w zakresie położnictwa i ginekologii, neonatologii oraz pediatrii - uspokaja Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy SSW w Piotrkowie. - Do 2 grudnia (czyli do dnia upływu terminu zgłaszania ofert) nasza lecznica nie dysponowała jednak wymaganym, niezbędnym potencjałem, o którym niejednokrotnie mówiliśmy. Mowa tu o niezbędnym do wykonywania świadczeń personelu, sprzęcie oraz miejscu, w którym te świadczenia miałyby być realizowane. Zwłaszcza mamy na myśli wymagany personel lekarski. Rozmowy z przedstawicielami personelu lekarskiego cały czas trwają. SSW w Piotrkowie zaproponował współpracę całemu personelowi medycznemu obecnie zatrudnionemu i współpracującemu w tych zakresach medycznych z Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Lekarze pracujący obecnie w większości na kontraktach w PCMD wyrażają wolę dalszej współpracy z Samodzielnym Szpitalem Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim od 1 lutego 2023 r. Rozmowy na temat warunków płacy i pracy cały czas trwają.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić personel średni Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie niemal w całości przyjął nowe warunki zatrudnienia proponowane przez SSW w Piotrkowie, w ramach deklaracji przystąpienia do pracy po podpisaniu umowy na świadczenie usług szpitalnych od 1.02.2023. Negocjacje płacowe z lekarzami nadal trwają.

PCMD w Piotrkowie, co dalej z porodówką?

Kto poprowadzi porodówkę w Piotrkowie? Żadna oferta nie wpły...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto