ŁKS Łódź przegrał ze Stalą Rzeszów, beniaminkiem I ligi

Dariusz Piekarczyk
Kazimierz Moskal
Kazimierz Moskal Fot. Bartosz Król
Przebywający na obozie w Woli Chorzelowskiej ŁKS Łódź przegrał w sobotę mecz sparingowy ze Stalą Rzeszów 0:1 (0:0).

Zwycięzcy tego spotkania to beniaminek I ligi. Ełkaesiacy już w 5 minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale bramkarz Stali obronił strzał Nelsona Balongo. Kwadrans później gorąco zrobiło się w polu karnym ŁKS, ale Dawid Arndt wygrał pojedynek z napastnikiem Stali. Mecz rozstrzygnął się w 59 minucie, a sposób na pokonanie Michała Kołby znalazł Serb Andreja Prokić. Była szansa na błyskawiczną odpowiedź, bo dobrą okazje miał Javi Moreno. Piłka po strzale Hiszpana z kilku metrów poszybowała jednak obok słupka bramki rzeszowian. W najbliższy wtorek ełkaesiacy zmierzą się z ekstraklasową Stalą Mielec (11).
ą
ŁKS Łódź - Stal Rzeszów 1:0 (0:0). 1:0 - Andreja Prokić (59)
ŁKS. I połowa: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga, Vladyslav Okhronchuk, Michał Trąbka, Mateusz Kowalczyk, Pirulo, Bartosz Biel, Nelson Balongo. II połowa: Michał Kołba – Marcel Wszołek, Mieszko Lorenc, Dieter Reynders (70, Oskar Koprowski), Adam Marciniak, Jan Kuźma, Dawid Kort, Damian Nowacki, Javi Moreno, Kelechukwu Ibe-Torti (85, Jakub Romanowicz), Piotr Janczukowicz. Trener: Kazimierz Moskal.