Maraton Sulejów 2019: VI Maraton Wokół Zalewu Sulejowskiego MTB i Ultramaraton Biegowy [ZDJĘCIA, FILM]

Maraton Sulejów 2019: VI Maraton Wokół Zalewu Sulejowskiego i Ultramaraton Biegowy Marek Obszarny
Niemal 500 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie VI Maratonu MTB Wokół Zalewu Sulejowskiego oraz Ultramaratonu Biegowego. Tempo było zawrotne i pobite zostały ubiegłoroczne rekordy czasowe. Najszybsi rowerzyści pokonali 50-kilometrową trasę już w 1 godzinę i 42 minuty.

Maraton Sulejów 2019: VI Maraton Wokół Zalewu Sulejowskiego [ZDJĘCIA, FILM]

Ostre tempo narzucił i pierwszy na mecie zameldował się trener kadry kolarskiej MTB Przemysław Gierczak (Hurom Accent Sławno) z rekordowym czasem trasy 1:42:11. Drugi był Przemysław Olejniczak (LSKK Lityński Bełchatów) z czasem zaledwie o 3 sekundy gorszym, a trzeci Jarosław Ziółkowski (łódzki IFON Kolarz Klub) - 1:42:15. Spośród piotrkowian najlepszy był Rafał Rymarz (BodyiCoach Team) - 1:43:28.

Spośród pań pierwsza na mecie była Julia Zięba, młodziutka podopieczna zwycięzcy maratonu Przemysława Gierczaka, zawodniczka Hurom Accent Sławno (kat, K1, 16-21 lat). jej czas to 2:09:37. Druga była piotrkowianka Natalia Aleksandrowicz z Estile Racing Team (kat. K4, 40-49 lat) z czasem 2:15:42. Trzeci wynik wśród pań należy również do piotrkowianki z tej samej kategorii wiekowej, Joanny Grabary (Wczasowa Riders) - 2:17:31.

Wśród biegaczy w ultramaratonie na 50 km najszybszy był Maciej Masiarek (kat. M2 18-29 lat), pracownik galerii handlowej z Piotrkowa, który pokonał ten dystans już w 3:44:21. Drugi na mecie był Adam Borowski z Inowrocławia (kat. M4 40-49 lat) z czasem 4:02:04. Trzeci na mecie zameldował się Konrad Ciężki z Łodzi (M3 30-39 lat) - 4:02:26.

Wśród kobiet wygrała Agnieszka Pietruszczak z Tomaszowa (K4 40-49 lat) - jej czas to 4:52:56. Druga była Joanna Wojtakowska, również z Tomaszowa (K4) - 4:57:03. Trzecia przybiegła Ewelina Trylańska z Pabianic (K4) - 5:26:15.