MKS Piotrkowianian - Energa MKS Kalisz: porażka gospodarzy po kiepskiej pierwszej połowie meczu

mat. piotrkowianin.pl, opr. kw
Mimo wsparcia kibiców i dopingu ze strony cheerleaderek Sima Re, ostatecznie gospodarze przegrali. Mecz Piotrkowianin - Energa MKS Kalisz zakończył się wynikiem 23:26 (7:14) Dariusz Śmigielski
Słaba pierwsza połowa meczu Piorkowianina z Energą Kalisz przesądziła o ostatecznym wyniku spotkania 14. serii sezonu zasadniczego PGNiG Superligi, które zostało rozegrane w środę w hali Relax. Gsopodarze przegrali 26:23 (14:7).

Pierwsze minuty wskazywały na to, że będzie to wyrównany pojedynek. W 9. minucie był remis 2:2, a obie drużyny miały problem z pokonaniem obrony rywala. Szybko jednak przewagę zyskali goście, a podopieczni Bartosza Jureckiego grali tak, jakby tego dnia pierwszy raz spotkali się na boisku. Popełniali proste błędy, a jeśli już dochodzili do rzutowych pozycji, to nie potrafili pokonać bramkarza.

W pierwszej połowie gospodarze rzucili tylko siedem bramek - połowę zdobyczy przyjezdnych. Do przerwy było 14:7 dla kaliszan.

W drugiej połowie Piotrkowianin zagrał zupełnie inaczej, a wszystko za sprawą Patryka Glucha. 21-letni skrzydłowy, który został wypożyczony z Górnika Zabrze, rzucił po zmianie stron aż sześć bramek.

W 42. minucie było już tylko 16:18, a na pięć minut przed końcem Piotrkowianin, po rzucie Marcina Tórza, znów doprowadził do remisu 22:22.

Końcówka należała jednak do gości. Gluch nie trafił ze skrzydła, a odpowiedział skutecznie Robert Kamyszek. W ostatniej minucie Artura Kota pokonali jeszcze Paweł Gąsiorek i Michał Drej.

Piotrkowianin: Kot, Procho, Pyrka - Woynowski, Iskra 1, Szopa 1/1, Kaźmierczak 1, Turkowski 1/1, Nastaj 1, Gluch 6/1, Surosz 2, Mastalerz 1, Sobut 4, Tórz 4, Pacześny 1, Rutkowski.