Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie w Witowie (gm. Sulejów). Kto został mistrzem?

kw
W Witowie Kolonii odbyły się 26. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie
W Witowie Kolonii odbyły się 26. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie Dariusz Śmigielski
W hali sportowej w Witowie-Kolonii odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie w Witowie-Kolonii

W piątek, 19 października, w hali sportowej w Witowie - Kolonii zakończyły się 26. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie. Zawodnicy walczyli w 10 kategoriach wagowych.

W kategorii do 49 kg mistrzem został Jakub Słomiński (KS Wda Świecie), który w finałowym pojedynku wygrał z Cezarym Leśko (BKS Olimp Lublin).

W kat. do 52 kg mistrzem został Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin), który wygrał z Danielem Surowcem (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski).

W kat. do 56 kg Hevorh Karakian (Bagdasarian Boxing Club Poznań) wygrał z Kacprem Harkawym (BKS Skorpion Szczecin).

W kat. do 60 kg trzeci tytuł młodzieżowego mistrza wywalczył Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin), który w finałowej walce pokonał Arkadiusza Zakharyana (BKS Skorpion Szczecin).

W kat. do 64 kg Damian Durkacz (KS Spartan Knurów) nie uległ broniącego tytułu Karolowi Kowalowi (BKS Skorpion Szczecin).

W kat. do 69 kg wygrał Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk).
W kat. do 75 kg mistrzem został Ryszard Lewicki (BKS Skorpion Szczecin), który wygrał walkę z Bartoszem Gołębiewskim (KKB RUSHH Kielce).

W kat. do 81 kg mistrzem został Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin), który w finale okazał się lepszy od klubowego kolegi, Łukasza Staniocha.

W kategorii do 91 kg o tytuł mistrzowski pojedynek stoczyli Michał Soczyński (KS PACO Lublin) i Aleksander Celejewski (BKS Radomiak Radom). Wygrał zawodnik z Lublina - aktualny mistrz Polski seniorów.

W kategorii pow. 91kg mistrzem został Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz).

Mistrzostwa trwały od 14 października i wystartowało w nich 131 zawodników z 53 klubów reprezentujących 15 Okręgowych Związków Bokserskich

W klasyfikacji punktowej pierwsze trzy miejsca zajęły kluby: BKS Skorpion Szczecin (203 pkt), BKS Olimp Szczecin (89 pkt.), KKB RUSHH Kielce (66 pkt).

W klasyfikacji medalowej najlepiej popisali się zawodnicy BKS Skorpion Szczecin zdobywając w Witowie 3 złote i 4 srebrne medale. Kolejni to zawodnicy BKS Olimp Lublin, którzy wrócili do domu z jednym złotym i jednym srebrnym krążkiem. Trzecie miejsce zajął klub KS SAKO Gdańsk - ich wynik to jedno złoto i dwa brązy.