Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Naczelnik od cyberprzestępczości strzela w gabinecie. Tomasz Miłak służbę w Łodzi rozpoczął z hukiem

Karolina Wojna, Marek Obszarny
Na zdjęciu młodszy inspektor Tomasz Miłak podczas święta policji w Piotrkowie otrzymał brązową odznakę "Zasłużony Policjant" (lipiec 2017)
Na zdjęciu młodszy inspektor Tomasz Miłak podczas święta policji w Piotrkowie otrzymał brązową odznakę "Zasłużony Policjant" (lipiec 2017) Karolina Wojna
Czy mł. insp. Tomasz Miłak, odwołany ze stanowiska zastępcy komendanta miejskiego policji w Piotrkowie i przeniesiony na pełniącego obowiązki naczelnika wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, potrafi obchodzić się z bronią?

Naczelnik od cyberprzestępczości strzela w gabinecie. Tomasz Miłak służbę w Łodzi rozpoczął z hukiem

Strzał padł około 9.30. Kula utkwiła w ścianie szczytowej gabinetu nowego naczelnika...

To był jego pierwszy dzień w pracy na Lutomierskiej. Właśnie rozpakowywał swoje rzeczy i urządzał się w gabinecie. Według naszego informatora, Tomasz Miłak nie był w pokoju sam. Strzał z pistoletu padł w kierunku metalowej szafki, a kula odbiła się od niej rykoszetem, zanim trafiła w ścianę. Według oficjalnej wersji, jaką udało nam się potwierdzić w łódzkiej KWP, było nieco inaczej:

- Pełniący obowiązki naczelnika mł. insp. Tomasz Miłak był sam w pokoju i podczas rozładowywania broni, celem zdeponowania jej w szafie pancernej, doszło do niekontrolowanego strzału w ścianę szczytową - relacjonuje nam mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy łódzkiej komendy wojewódzkiej. Podkreśla przy tym, że nikt nie został ranny, kierunek oddania strzału był bezpieczny, a kula utkwiła w pobliżu łączenia podłogi ze ścianą.

W związku ze złamaniem przepisów obchodzenia się z bronią, na polecenie komendanta wojewódzkiego wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec mł. insp. Tomasza Miłaka.

- Nie chciałbym mieć takiego policjanta za partnera - komentuje incydent Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta. Dodaje, że niekontrolowany strzał może zdarzyć się każdemu, ale pod warunkiem, że ten ktoś nie ma doświadczenia w kontakcie z bronią albo znajduje się w sytuacji silnego stresu, np. podczas akcji. - Niekontrolowany strzał w gabinecie podczas deponowania broni jest co najmniej śmieszny, bo świadczy o tym, że ktoś nie kontroluje swoich ruchów. To niebezpieczne - dodaje Dziewulski.

Tłumaczy, że policjant przed złożeniem broni ma obowiązek sprawdzić, czy w komorze nie ma naboju. Odciąga zamek, patrzy w lufę i widzi, że komora jest pusta, ale jeśli zapomina o magazynku, to w tym samym momencie wprowadza do komory nabój. Wówczas strzał kontrolny kończy się wystrzałem i... wprowadzeniem kolejnego naboju.

Tomasz Miłak nie jest policjantem bez doświadczenia. Na niedawnym święcie policji, w lipcu, otrzymał brązową odznakę „Zasłużony Policjant”, nadawaną "w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego".

Do Łodzi trafił niespełna miesiąc później z Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie był zastępcą komendanta miejskiego policji. Przeniesiono go po tym, jak policjanci z pionu, za który odpowiadał, porzucili na ulicy radiowóz z włączonym silnikiem. Na sześć godzin... Wszczęto postępowania dyscyplinarne, a Miłaka przeniesiono do Komendy Wojewódzkiej Policji. Od 18 sierpnia kieruje tu wydziałem do walki z cyberprzestępczością.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto