MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

O rynku pracy i kształceniu zawodowym w CRE w Piotrkowie. Warsztaty dla nauczycieli i młodzieży - ZDJĘCIA

Dagmara Kubczak
Rozwój szkolnictwa zawodowego i wsparcie absolwentów szkół na rynku pracy były głównymi tematami konferencji, która odbyła się w Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty edukacyjne przygotowane z myślą o uczniach piotrkowskich szkół ponadpodstawowych.

Konferencja miała charakter regionalny, a była ona okazją do promocji kształcenia zawodowego i współpracy pracodawców ze szkołami. Była to już druga edycja wydarzenia, a gospodarzem konferencji „Edukacja, partnerstwo i rynek pracy 2023” było Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie.

- Celem konferencji jest, by wskazać młodzieży to, co będzie dla nich najlepszym wyborem, z jaką perspektywą pracy spotkają się kończąc szkołę za dwa lub trzy lata - mówiła Violetta Promny, kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie. - Chodzi też o to, by dobrze wybrali dalszy kierunek kształcenia, a to jest istotne ze względu na przyszłość zawodową, której poświęcą najbliższe 40 lat swojego życia.

Do sytuacji na rynku pracy w województwie łódzkim nawiązywał też wicemarszałek województwa łódzkiego, Zbigniew Ziemba.

- Jest on obecnie bardzo dynamiczny, więc dla tworzących system edukacji to wyzwanie, aby jak najlepiej dostosować się do jego potrzeb - podkreślał wicemarszałek Ziemba. - Już nie zmagamy się z bezrobociem, wręcz przeciwnie, tendencja się odwróciła. Dla wszystkich, którzy tworzą system edukacji, zwłaszcza kształcących w zawodach, jest wyzwaniem, by dostosować się do rynku pracy, by ci, którzy zdobywają kwalifikacje, odnajdywali się na rynku pracy jak najłatwiej, a pracodawcy pozyskiwali dobrze wykształconych pracowników

- i dodał, że koordynatorem tej współpracy jest samorząd województwa.

To właśnie kształcenie zawodowe i współpraca z lokalnymi pracodawcami były głównymi tematami czwartkowej konferencji. Mówili o tym m.in. Halina Cyrulska, zastępca dyrektora Departamentu Sportu i Edukacji UMWŁ i Lidia Łopusiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie, która od lat współpracuje z wieloma przedsiębiorcami.

Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele samorządów z Piotrkowa, Bełchatowa i Tomaszowa, a także dyrektorzy szkół zawodowych w naszym regionie. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty przygotowane szczególnie z myślą o młodzieży. Prezentacje i ofertę przygotowały szkoły policealne, m.in. piotrkowski Medyk. Spotkania informacyjne przygotowali także Państwowa Inspekcja Pracy, Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego WŁ w Piotrkowie, Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE Polskiej Grupy Energetycznej, Centrum Edukacji Młodzieży OHP oraz Biblioteka Pedagogiczna CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim.

O rynku pracy i kształceniu zawodowym w CRE w Piotrkowie. Wa...

Udział w konferencji wzięli także Tomasz Trzaskacz, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim, Dariusz Magacz, wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego, Marek Kubiak, członek zarządu powiatu tomaszowskiego, Agnieszka Wasilewska, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatu Bełchatowskiego, Radosław Kaczmarek, kierownik Referatu Edukacji Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto