PGNiG Superliga: Piotrkowianin - Sandra Spa Pogoń Szczeci w hali Relax w Piotrkowie [ZDJĘCIA]

Piotrkowianin.pl
PGNiG Superliga: Piotrkowianin - Sandra Spa Pogoń Szczeci w hali Relax w Piotrkowie Dariusz Śmigielski
Piotrkowianin zrehabilitował się za porażkę w Mielcu w najlepszy możliwy sposób i wygrał mecz 23. Serii sezonu zasadniczego PGNiG Superligi z Sandrą Spa Pogonią Szczecin 29:27 (14:13). To był mecz od początku do końca trzymający w napięciu, a wynik był sprawą otwartą do ostatniej minuty.

Pierwsze minuty należały do gości. Wysoką skutecznością popisywali się Patryk Biernacki i Dawid Krysiak. Po trzecim trafieniu tego drugiego Sandra Spa wygrywała w 9. minucie 6:3. Dziesięć minut później przewaga przyjezdnych była jeszcze większa - 11:7 i wtedy o przerwę poprosił Bartosz Jurecki. Jak się okazało był to kluczowy moment.

- Musiałem trochę uspokoić chłopaków, bo zaczęło się robić nieciekawie - tłumaczył po meczu szkoleniowiec.

Już pięć minut później był remis 11:11, a do szatni nasz zespół zszedł z prowadzeniem 14:13.

Od 40. minuty Piotrkowianin przejął inicjatywę i w 49. minucie, po skutecznym rzucie karnym Piotra Swata, było już 25:20. Sandra Spa walczyła jednak do końca. W ostatnich minutach dali o sobie znać Dmytro Horiha oraz doświadczony kołowy Arkadiusz Bosy.

Na 120 sekund przed końcem Piotrkowianin wygrywał najmniejszą możliwą różnicą - 28:27. Meczową piłkę wykorzystał jednak Patryk Gluch i tym samym nasz zespół dopisał do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Piotrkowianin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:27 (14:13)

Piotrkowianin: Mihaljlević, Kot - Iskra 3, Kaźmierczak, Swat 4/2, Turkowski, Nastaj, Gluch 4, Surosz 7, Pożarek, Mastalerz 3, Sobut 2, Tórz 3, Pacześny 3, Rutkowski
Rzuty karne: 2/2
Kary: 4 min (Kaźmierczak, Rutkowski)
Żółte kartki: Surosz, Kaźmierczak

W 24. Serii Piotrkowianin zagra na wyjeździe w Zabrzu z Górnikiem, a mecz odbędzie się w Dzień Kobiet - 8 marca o 18:00.