Pięć goli Widzewa w meczu z Termami Nerem Poddębice

Dariusz Piekarczyk
Widzew pokonał Ner Poddębice
Widzew pokonał Ner Poddębice Fot. Łukasz Kacprzak
Widzew Łódź zmierzył się, w środowy wieczór w Byczynie, z Termami Nerem Poddębice (IV liga). Mecz zakończył się pewną wygraną wicelidera III ligi.

Dla podopiecznych trenera Franciszka Smudy był to pierwszy sparing w okresie zimowym. W podstawowym składzie Widzewa wyszli testowani Daniele Inaciego, Marek Zuziak oraz Princewill Okachi. Nieoficjalny debiut w Widzewie zaliczyli Michał Przybylski, Karol Stanek i Robert Demjan. Bohaterem meczu był jednak 15-letni Jakub Jasiński, który wszedł na boisku około 70 minuty, a jeszcze zdołał strzelić dwa gole.

TERMY NER PODDĘBICE - WIDZEW ŁÓDŹ 2:5 (0:2)
Gole: 0:1 - Mateusz Michalski(36, karny), 0:2 - Robert Demjan (38), 0:3 - Daniel Świderski (64), 0:4 - Jakub Jasiński (78), 1:4 - Mikołaj Zwoliński (80, rzut karny), 1:5 - Jakub Jasiński (82), 2:5 - Krystian Smolarek (86)

WIDZEW. 1 POŁOWA: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marcin Pigiel - Mateusz Michalski, Daniele Iraci, Princewill Okachi, Marek Zuziak - Robert Demjan, Karol Stanek. 2 POŁOWA: Maciej Humerski - Bartłomiej Niedziela, Daniele Iraci, Damian Kostkowski, Bartłomiej Rakowski - Michał Miller, Maciej Kazimierowicz, Aleksander Kwiek, Marcin Pieńkowski - Michał Przybylski (70, Jakub Jasiński), Daniel Świderski. Trener: Franciszek Smuda. Asystent: Marcin Broniszewski, Kierownik drużyny: Marcin Pipczyński.