Pięć medali dla kickboxerów z Piotrkowa

Łukasz Cichuta
Jakub Jasion nie zawiódł, wywalczył złoty medal w kategorii 63,5 kg
Jakub Jasion nie zawiódł, wywalczył złoty medal w kategorii 63,5 kg Dariusz Śmigielski
Jakub Jasion (kat. 63,5 kg) i Kamil Dajwłowski (71 kg) zdobyli złoto na MP w Kickboxingu w formule full contact

Pięć medali przywieźli zawodnicy piotrkowskiej Szkoły Sztuk walki Tom-Center z Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule full contact. Zawody odbyły się w Nowym Sączu, a ogółem wzięło w nich udział ponad stu zawodników z klubów całej Polski.

Piotrków na zawodach reprezentowało siedmiu zawodników, pięciu z nich przywiozło medale. Po raz kolejny nie zawiedli faworyci. Złoto wywalczyli Jakub Jasion w kat. 63,5 kg, który w decydującej walce pokonał Rogera Garbaczewskiego (Siedlce). Drugi złoty krążek dla Piotrkowa wywalczył Kamil Dajwłowski zwyciężając w finale kat. 71 kg z zawodnikiem gospodarzy, Mariuszem Mazurkiewiczem (Halny Nowy Sącz).

Ponadto trzech piotrkowian wywalczyło srebrne medale. W kat. 60 kg finałową walkę z Damianem Ławniczakiem (Poznań) w drugiej rundzie zakończyć musiał Artur Cieciura.

- Artur w drugiej rundzie doznał kontuzji nosa i lekarz nie dopuścił go do dalszej walki - mówi Krzysztof Toma, trener zawodników z Piotrkowa. - A szkoda, bo od początku wyraźnie miał przewagę.

O jeszcze większym pechu może mówić Marek Szczepanek, który w finale kat. 75 kg uległ Sebastianowi Prokopowi (Olimpia Nowe Miasto Lubawskie).

- Sędziowie kolejny raz odebrali nam złoty medal. W moim przekonaniu Marek wygrał tę walkę - mówi trener.

Ostatnim srebrnym medalistą był Filip Karbownik, który w kat. 86 kg musiał uznać wyższość Rafała Aleksandrowicza z Politechniki Lubelskiej.

W zawodach startowali jeszcze Michał Benben (kat. 67 kg) oraz Robert Krasoń (kat. 75 kg), obaj jednak swój udział zakończyli już w eliminacjach.

W ogólnej klasyfikacji całych zawodów klub z Piotrkowa wywalczył pierwsze miejsce.

Już w najbliższych dniach Jakub Jasion, Artur Cieciura, Kamil Dajwłowski i Marek Szczepanek będą reprezentować Polskę na zawodach w norweskim Oslo. Następnie cała czwórka w listopadzie będzie startować na Mistrzostwach Europy w kickboxingu formule full contact, które odbędą się w Rumunii.

Zawodnicy Tom-Center wzięli również udział w Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim, który odbył się w Łodzi. Tam piotrkowski klub z sukcesami reprezentowało czterech zawodników.

Swoje walki wygrywali w kadetach kat. do 69 kg Sebastian Masiarek (został również wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów), junior Mariusz Just w kat. do 60 kg oraz senior Daniel Dajcz w kat. do 69 kg. Swoją walkę na punkty przegrał z kolei Kamil Wysmyk w kat. 57 kg