Piotrcovia wygrywa wysoko z Ruchem Chorzów i KPR Jelenia Góra

Piotrcovia wygrywa wysoko z Ruchem Chorzów i KPR Jelenia Góra Dariusz Śmigielski
Udaną inaugurację nowego sezonu mają za sobą piłkarki ręczne Piotrcovii. W hali Relax pokonały w niedzielę występujący w roli beniaminka Ruch Chorzów, a w środę, 13 września, na wyjeździe KPR Jelenia Góra. Oba spotkania piotrkowianki wygrały wysoko.

Pierwsza połowa spotkania w roli gospodyń była wyrównana i na tablicy co rusz pojawiał się wynik remisowy. Piotrkowianki zwiększyły skuteczność tak w ataku, jak i w obronie, w drugiej połowie. Agata Wypych umieściła piłkę w bramce rywalek w sumie dziesięciokrotnie, natomiast Daria Opelt broniła drużynę z opresji wyłapując rzuty karne. Przewaga urosła ostatecznie do 10 bramek i Piotrcovia wygrała z Ruchem Chorzów 32 do 22 (14:14).

Kolejne wysokie zwycięstwo Piotrcovia dopisała do swojego konta w środę, 13 września, gdy na wyjeździe zmierzyła się z KPR Jelenia Góra. Piotrkowianki wygrały 32:21 (16:13) i po raz drugi cieszyły się ze zdobycia kompletu punktów. Dzięki tej wygranej są na czwartej pozycji w tabeli.