Piotrkowskie kluby bez zwycięstwa

Bogusław Kukuć
Beata Kowalczyk nie uratowała Piotrcovii od porażki z AZS
Beata Kowalczyk nie uratowała Piotrcovii od porażki z AZS fot. Dariusz Śmigielski
Po trzech zwycięstwach na starcie Superligi piłkarki ręczne Piotrcovii przegrały trzeci mecz z rzędu. O ile przegrane w Kielcach i z mistrzowskim Zagłębiem są zrozumiałe, o tyle sobotnią porażkę w Piotrkowie z AZS AWF Wrocław 23:27 (13:11) trudno tłumaczyć brakiem kontuzjowanej Aleksandry Mielczewskiej.

Początek był optymistyczny. Dobrze broniła Beata Kowalczyk. Piotrcovia w 10.min prowadziła 6:4, lecz przez 8 minut nie zdobyła gola. Gospodynie odzyskały inicjatywę i na przerwę schodzily z dwubramkową przewagą. Wydawało się, że obrotowa Malwina Olek zatuszuje brak Mielczewskiej i drużyna Roberta Nowakowskiego prowadziła 18:16. Ale kwadrans przed końcem było już 18:21 i nawet dwa gole Moniki Kopertowskiej (na 20:21) nie uratowały piotrkowianek od porażki.

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Mijas 4, Ko pertowska 4, Olek 4, Szafnicka 3, Wypych 3, Knoroz 2, Rol 2, Kuzniecowa 1, Olejnik , Cieślak. Dla: AZS Perek i Żakowska po 6.

Nie udało się wygrać także piłkarzom ręcznym Piotrkowianina, którzy w piątej kolejce I ligi w hali Relax tylko zremisowali z Gwardią Opole 23:23 (12:7), choć w 41 min. prowadzili 17:9. Zapowiadając mecz podkreślaliśmy, że nikt nie rzucił opo-lanom 24 goli i tego nie wolno lekceważyć. I wykrakaliśmy.

Piotrkowianin: Wnuk, Pawlak - Przemysław Matyjasik 7, Pilitowski 5, Woynowski 3, Iskra 2, Cieniek 2, Daćko 2, Klimczak 1, Trojanowski 1, Mróz, Skalski, Kowalik, Michał Matyjasik. Trener: Krzysztof Przybylski