Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podwyżki cen ciepła w Piotrkowie. Prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej składa pismo do prezydenta oczekując wyjaśnień. ZDJĘCIA

ds
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Podwyżki cen ciepła w Piotrkowie. Prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej składa pismo do prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka oczekując wyjaśnień podwyżki o ponad 22% od nowego roku. ZDJĘCIA, VIDEO

Podwyżki cen ciepła w Piotrkowie

Prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Jacek Sokalski złożył pismo do prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka pismo, w którym oczekuje wyjaśnień odnośnie podwyżki cen ciepła w wysokości ok. 22% dla mieszkańców PSM. Pismo trafiło do biura podawczego w czwartek 11 stycznia 2024 roku.

- Z naszych obliczeń wynika, że mieszkańcy Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapłacą za ciepło w 2024 roku o milion złotych więcej niż w roku 2023, mówi Jacek Sokalski, prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Piotrkowie. Biorąc pod uwagę, że koszty energii w Polsce decyzją Sejmu zostały w Polsce zamrożone do końca czerwca 2024 roku powyższa sytuacja jest dla nas niezrozumiała. Stąd prośba do prezydenta Krzysztofa Chojniaka o wyjaśnienie naszym mieszkańcom, dlaczego koszt ciepła w Piotrkowie poszedł aż tak bardzo do góry. Średnio jest to o 22% więcej.

Pismem prezesa PSM Jacka Sokalskiego w sprawie wysokości podwyżek cen ciepła od początku 2024 roku zaskoczony jest prezes Elektrociepłowni Piotrków Sp. z o.o. Marek Krawczyński i kwestionuje wysokość podwyżek przedstawionych w dokumencie.

-Nie bardzo rozumiem dlaczego prezes Jacek Sokalski wysyła pismo do prezydenta, skoro sprawa cen ciepła leży w gestii spółki prawa handlowego jaką jest Elektrociepłownia Piotrków Sp. z o.o. i Urzędu Regulacji Energetyki, mówi Marek Krawczyński, prezes EC Piotrków. Średnia cena jednoczłonowa w styczniu ubiegłego roku wynosiła 272,60 zł. Od 1 maja było to 226,62 zł, natomiast od 1 stycznia 2024 jest 164,85. Średnia cena jednoczłonowa spada o 27,26%. W przypadku mieszkańców z rachunku wychodzi, że podwyżka jest 4,79%. I tu nie ma innej możliwości.

W styczniu 2023 ponad 1000 osób pojawiło się przed Urzędem Miasta w Piotrkowie, żeby wyrazić swoje niezadowolenie z drastycznych podwyżek cen ciepła dostarczanego przez Elektrociepłownię Piotrków. Protest zorganizowała grupa „Mieszkańcy Piotrkowa przeciwko podwyżkom cen ogrzewania”, która powstała na facebooku skupiając ludzi oburzonych wysokością podwyżek. Tak licznego protestu nie było w Piotrkowie od dawna.

Podwyżki cen ciepła w Piotrkowie

Podwyżki cen ciepła w Piotrkowie. Prezes Piotrkowskiej Spółd...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto