Pogoń Zduńska Wola - Polonia Piotrków Trybunalski. Mecz IV ligii łódzkiej ZDJĘCIA

Krzysztof Kochelak
Drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Michał Bistuła) rozegrała mecz 5 kolejki w rozgrywkach 4 ligi łódzkiej z zespołem Polonii Piotrków Trybunalski.

Mecz rozegrano w sobotę, 22 sierpnia na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli.

W meczu 5. kolejki łódzkiej IV ligi pierwszy zespół Pogoni wygrał na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z Polonią Piotrków Trybunalski 2:0. Obie bramki dla żółto-zielono-czarnych zdobył Mateusz Broź.

Pogoń Zduńska Wola - Polonia Piotrków Trybunalski. Mecz IV ligii łódzkiej

Sobotnia konfrontacja rozpoczęła się od groźnego uderzenia z dystansu Dawida Przybysza, który strzałem z dystansu próbował zaskoczyć debiutującego między słupkami bramki Pogoni, Jakuba Kowalskiego. Futbolówka w niewielkiej odległości minęła prawy słupek. W 18. minucie za brutalny faul na Rafale Swędrowskim, rodem z mieszanych sztuk walki, czerwoną kartką ukarany został Krystian Wojtczak. Gospodarze przejęli inicjatywę, ale nie potrafili udokumentować jej golem. Goście natomiast nastawili się na grę z kontrataku. Szczególnie groźni byli Kamil Kubiak oraz Rio Suzuki. Pod koniec pierwszej odsłony dobrą interwencją popisał się Kowalski zatrzymując skrzydłowego Polonii.

Po przerwie do ataku ruszyli żółto-zielono-czarni. Najpierw z dystansu uderzył Kamil Bartos, a chwilę później kapitalną akcję przeprowadził Princewill Okachi, który minął trzech rywali, jednak dobrze interweniował Kamil Bruchajzer. Goście odpowiedzieli strzałem w słupek. W 63. minucie z dystansu strzelał Adam Konieczny, a Bruchajzer ponownie popisał się dobrą interwencją. Kilka chwil później golkiper Polonii sfaulował w polu karnym Rafała Poradę, a sędzia Dominik Wyderkiewicz bez wahania wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Mateusz Broź. Nie mając nic do stracenia, przyjezdni ruszyli do ataków. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał w 83. minucie Suzuki, który mają przed sobą jedynie Kowalskiego, posłał futbolówkę nad poprzeczką. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry piotrkowian dobił Broź, który wykorzystał podanie Koniecznego i w sytuacji sam na sam z Bruchajzerem posłał piłkę do siatki gości.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - POLONIA PIOTRKÓW TRYB. 2:0 (0:0)

1:0 - Mateusz Broź (68' rzut karny)
2:0 - Mateusz Broź (90')

SKŁAD DRUŻYNY POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Kowalski – Wolny (60. Majerz), Sławiński, Porada, Budka – Kaczmarek (56. Konieczny), Swędrowski (18. Broź), Bartos, Okachi (90. Szarpak), Sobczak (60. Lipski) – Chmielewski (76. Kucharski)
Trener drużyny: Michał Bistuła
Kierownik drużyny: Kamil Nowacki

W najbliższą środę 26 sierpnia o godzinie 18 na wyjeździe podopieczni trenera Michała Bistuły zmierzą się w meczu 6 kolejki IV ligi z zespołem Orkana Buczek.
Natomiast w niedzielę, 30 sierpnia o godzinie 11 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna Pogoni rozegra mecz 7 kolejki IV ligi z zespołem Andrespolii Wiśniowa Góra.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani