Przegląd marca 2020 w Piotrkowie Trybunalskim, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd marca 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Piotrkowa Trybunalskiego nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd marca 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Piotrkowa Trybunalskiego nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus, Piotrków. Kolejna osoba zakażona COVID-19 w powiecie piotrkowskim. Potwierdzono łącznie 12 przypadków”?

Przegląd marca 2020 w Piotrkowie Trybunalskim: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus, Piotrków. Kolejna osoba zakażona COVID-19 w powiecie piotrkowskim. Potwierdzono łącznie 12 przypadków

Jest nowe potwierdzone zakażenie koronawirusem w powiecie piotrkowskim. Ustaliliśmy, że to mężczyzna - kolejny, trzeci już mieszkaniec gminy Sulejów. W sumie liczba ustalonych oficjalnie chorych wzrosła od wczoraj z 11 do 12 przypadków COVID-19 (łącznie w Piotrkowie i powiecie ziemskim). W powiecie to 8 przypadków (5 Rozprza i 3 gm. Sulejów), w samym mieście 4. W województwie łódzkim jest 13 kolejnych zakażeń.

📢 Koronawirus w Łodzi, koronawirus w powiatach: łódzkim wschodnim, pabianickim, zgierskim. Najnowsze informacje 1.04.2020

Koronawirus Łódź - najnowsze informacje. Koronawirus w powiatach: łódzkim wschodnim, zgierskim, pabianickim. Raport z 1.04.2020. Poniżej najnowsze informacje na temat sytuacji w naszym województwie podczas epidemii koronawirusa.

📢 Piotrków, koronawirus. Zakażenie COVID-19 wśród pracowników firmy Nowalijka w Piotrkowie. Jest oświadczenie Nowalijki AKTUALIZACJA

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone we wtorek, 31 marca, na terenie powiatu piotrkowskiego wśród mieszkańców gminy Sulejów, dotyczą pracowników firmy Nowalijka, który mieści się przy ul. Życzliwej w Piotrkowie. Ponad 80 osób trafiło na kwarantannę, w tym 24 pracowników. To może być cios dla lokalnej firmy, która jest jedną z największych w branży owocowo-warzywnej w kraju. Zatrudnia ponad 300 osób. W środę, 1 kwietnia, Nowalijka wydała oświadczenie w tej sprawie.

Prasówka marzec Piotrków Trybunalski: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Piotrkowa Trybunalskiego. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu

Spędzali w zamknięciu niejednokrotnie długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "dzieła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Najnowsze informacje dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2

Raport 1 kwietnia 2020: W Polsce zachorowało już 2420 osób. 36 z nich nie żyje. Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w poruszaniu się w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

📢 Firma Uni Druk z Piotrkowa robi przyłbice ochronne. Pierwsza partia już trafiła m.in. do PCMD i WR [ZDJĘCIA]

Piotrkowska drukarnia Uni Druk wykonuje przyłbice ochronne dla pracowników służby zdrowia i wolontariuszy Widzialnej Ręki. Na pierwszą turę przyłbic materiał kupiło Starostwo Powiatowe w Piotrkowie, które zaopatruje kadrę medyczną, strażaków i wolonatriuszy także w inne niezbędne materiały ochronne.

📢 Ciało nagiej kobiety nad rzeką Luciążą we Włodzimierzowie: znamy wyniki sekcji zwłok

Ciało nagiej kobiety znalezione nad Luciążą we Włodzimierzowie. Zakończyła się sekcja zwłok kobiety znalezionych nad Luciążą we Włodzimierzowie. Niestety, nie wskazała ona bezpośredniej przyczyny śmierci.

📢 Córka pacjenta z Lublina, który zmarł na koronawirusa: Z taty był silny gość. Nigdy się nie poddawał

  • Do tej pory nie ustalono źródła zakażenia. Razem ze swoją partnerką wychodzili tylko do sklepu, a czas spędzali siedząc w domu, oglądając telewizję, jak to na emeryturze - mówi Kinga Smutek, córka 70-letniego pacjenta z koronawirusem, który w sobotę zmarł w szpitalu w Lublinie. Pan Bartosz jest trzecią śmiertelną ofiarą SARS-CoV-2 w naszym regionie.

📢 Koronawirus, Piotrków. Puste kościoły w Piotrkowie podczas epidemii koronawirusa 29.03.2020 [ZDJĘCIA]

Po zaostrzeniu przez rząd nakazów na czas walki z koronawirusem (COVID-19), od 25 marca w kościołach podczas mszy nie może się gromadzić więcej niż 5 osób. Wcześniej w świątyniach mogło przebywać do 50 wiernych. W niedzielę 29 marca 2020 kościoły w Piotrkowie świeciły pustkami. Na mszach byli obecni pojedynczy wierni.

📢 LennyLamb, firma z Kłudzic szyjąca chusty dla dzieci, przestawiła swoją produkcję i szyje maseczki na twarz

LennyLamb Sp. z o.o., rodzinna firma z Kłudzic w gminie Sulejów, która jest polskim producentem chust i nosidełek do noszenia dzieci, z dnia na dzień ograniczyła tę działalność i przestawiła się na wytwarzanie maseczek do twarzy. Szwaczki szyją maseczki włókninowe na specjalne rządowe zlecenie - dziennie jest gotowych ok. 6 tys. sztuk, ale firma planuje zwiększyć tę liczbę, bo zapotrzebowanie jest ogromne.

📢 Koronawirus, Piotrków. Korona party w Piotrkowie. 15-letnia dziewczyna trafiła do szpitala. 3 inne osoby uciekły z kwarantanny

Piotrkowska policja ma pełne ręce roboty w czasach epidemii. Korona party, jak nazywa się dziś prywatki w większym gronie, odbyło się 25 marca późnym wieczorem na osiedlu Wyzwolenia w Piotrkowie. 15-letnia dziewczyna trafiła do szpitala. 3 inne osoby uciekły z kwarantanny.

📢 Pilica jakiej już nie ma. W tym miejscu dziś jest Zalew Sulejowski [STARE ZDJĘCIA]

Taką Pilicę może pamiętają jeszcze najstarsi mieszkańcy naszego regionu, młodsi znają już tylko Zalew Sulejowski, który powstał na początku lat 70. Nasza wyjątkowa galeria prezentuje zdjęcia Pilicy, jej brzegów i wsi z czasów zanim powstał zalew. Wszystkie nasze zdjęcia pokazują Pilicę na odcinku od Smardzewic do Barkowic, pochodzą z końca lat 40., a także 50. i 60. i udostępnił je nam Andrzej Kobalczyk. Ich autorzy to m.in. Tadeusz Kawka oraz Andrzej Sosnowski. Zapraszamy do oglądania oraz polecamy nasze inne galerie związane z Zalewem Sulejowskim.

📢 Ciało nagiej kobiety nad rzeką Luciążą we Włodzimierzowie. Czy to było zabójstwo?

Ciało nagiej kobiety nad rzeką Luciążą we Włodzimierzowie znalazł w piątek, 27 marca, po godz. 17 przypadkowy spacerowicz. Na razie nie wiadomo, czy to było zabójstwo czy też nieszczęśliwy wypadek. Na miejscu pracuje policja i prokurator, którzy wyjaśniają przyczynę i okoliczności śmierci. Zwłoki leżały nad rzeką prawdopodobnie od kilku dni.

📢 Koronawirus, Piotrków. Widzialna Ręka w Piotrkowie szykuje paczki żywnościowe [ZDJĘCIA]

Widzialna Ręka Piotrków Trybunalski działa raptem od półtora tygodnia, a już każdego dnia niesie realną pomoc, docierając do dziesiątek starszych i potrzebujących osób. W czasach epidemii, grupa piotrkowian działających całkowicie społecznie, z powodzeniem uprawia dziś wielkie pole do popisu, jakie w obliczu koronawirusa mają miejskie instytucje, ale którego - póki co - nie zagospodarowują. WR właśnie organizuje magazyn żywności w Piotrkowie i zbiera produkty, by przygotować 1000 (tysiąc) paczek dla seniorów.

📢 Piotrków: Znani piotrkowianie i mieszkańcy powiatu na zdjęciach z dzieciństwa. Poznajecie?

Nowy "challenge" na Facebooku polegający na pokazywaniu zdjęć z dzieciństwa znalazł rzeszę fanów, również w Piotrkowie i w powiecie piotrkowskim. Nic dziwnego, bo czarno-białe lub już wyblakłe zdjęcia, wyciągnięte z domowych archiwów, budzą uśmiech i przywołują wspomnienia cudownych lat. Włączamy się do zabawy i publikujemy zdjęcia znanych piotrkowian i mieszkańców powiatu (za ich zgodą) i zadajemy Państwu pytanie, czy ich poznajecie?

📢 Koronawirus, Piotrków. Sesja Rady Powiatu Piotrkowskiego odbyła się mimo epidemii koronawirusa 26.03.2020

Mimo epidemii koronawirusa, w czwartek, 26 marca, obradowała Rada Powiatu Piotrkowskiego. Niektórzy radni zjawili się w maseczkach i rękawicach ochronnych. Sesję zorganizowano jednak w taki sposób, że radni obradowali w kilku różnych salach i głosowali zdalnie. Obrady przebiegły szybko i sprawnie. Można je było śledzić podczas transmisji na żywo w internecie.

📢 Meblarska Spółdzielnia Pracy w Piotrkowie przy ul. Robotniczej. Kto pamięta? [ZDJĘCIA]

Meblarska Spółdzielnia Pracy w Piotrkowie przy ul. Robotniczej powstała w 1975 roku. Kto pamięta? Zobaczcie w naszej GALERII, co zostało z tego zakładu produkującego przed laty meble.

📢 ZOO Safari w Borysewie w dramatycznej sytuacji. Właściciele proszą o pomoc, mieszkańcy regionu wspierają!

Blisko 80 tys. zł w ciągu zaledwie jednej doby, udało się zebrać w internetowej zbiórce, na ratowanie ZOO Safari w Borysewie. Akcję przygotowano po apelu właścicieli placówki. Po wprowadzeniu ograniczeń, związanych z koronawirusem, nie może ona przyjmować odwiedzających, co za tym idzie zarabiać na utrzymanie blisko 600 zwierząt i pracowników.

📢 Koronawirus, Piotrków: Rozprza szyje maseczki dla mieszkańców gminy

Rozprza szyje maseczki dla mieszkańców gminy - na apel władz gminy o pomoc w uszyciu ok. 10000 maseczek odpowiedziały m.in. lokalne szwalnie i wiele mieszkanek, członkiń KGW.

📢 Piotrków, koronawirus: Starostwo Powiatowe w Piotrkowie przekazało rękawiczki i fartuchy szpitalom oraz wolontariuszom Widzialnej Ręki

Koronawirus, Piotrków. W środę Starostwo Powiatowe w Piotrkowie przekazało obu piotrkowskim szpitalom - Samodzielnemu Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Mikołaja Kopernika przy ul. Rakowskiej oraz Powiatowemu Centrum Matki i Dziecka przy ul. Roosevelta - pierwszą partię materiałów ochronnych – 2000 sztuk certyfikowanych maseczek medycznych. Maseczki i fartuchy otrzymali także wolontariusze akcji Widzialna Ręka w Piotrkowie.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie