Przegląd tygodnia w Piotrkowie Trybunalskim, najważniejsze wydarzenia od 15.03 do 21.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 15.03 do 21.03.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 15.03 do 21.03.2020 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Piotrkowa Trybunalskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.03 a 21.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus, Piotrków: 8 przypadków zachorowania na koronawirusa w powiecie piotrkowskim 21.03.2020”?

Przegląd tygodnia Piotrków Trybunalski od 15.03 do 21.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus, Piotrków: 8 przypadków zachorowania na koronawirusa w powiecie piotrkowskim 21.03.2020

Koronawirus, Piotrków: Zgodnie z najnowszym komunikatem rzeczniczki wojewody łódzkiego, wśród osób zakażonych koronawirusem jest aż 8 mieszkańców powiatu piotrkowskiego. 3 przypadki dotyczą samego Piotrkowa, 5 - powiatu piotrkowskiego, a konkretnie jednej gminy. 163 osoby objęte są kwarantanną.

📢 Piotrków: Pierwszy dzień wiosny i topienie marzanny na zdjęciach z naszego archiwum GALERIA

Pierwszy dzień wiosny, 21 marca: Co roku, tego dnia piotrkowianie - głównie młodzież i dzieci uczestniczą w rajdach i wycieczkach połączonych z topieniem marzanny. W tym roku, wiosnę witamy zostając w domach. Przypominamy, jak wyglądało symboliczne pożegnanie zimy w Piotrkowie jeszcze kilka lat temu.

📢 Koronawirus, Piotrków: Puste bazarki osiedlowe, sprzedawcy zamykają stoiska na czas epidemii

Sobota, zwłaszcza przed niehandlową niedzielą, dla wielu piotrkowian była dniem większych zakupów. W obliczu stanu epidemii, w sobotę, 21 marca, na osiedlowych bazarkach i targowiskach, były pustki.

Tygodniowa prasówka 15.03-21.03.2020 Piotrków Trybunalski: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Piotrkowie Trybunalskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rozmowa z Władysławem z Sanatorium Miłości. Władysław z Łodzi o Sanatorium Miłości: Jestem zakochany! Na udział namówił go lekarz

Władysław Balicki z Sanatorium Miłości 2020 nie wygrał popularnego programu TVP, jednak nie żałuje udziału w programie. Przeżył wspaniałą przygodę. Widzowie Władysława z Łodzi w Sanatorium Miłości zobaczę jeszcze w kwietniu w odcinku specjalnym.

📢 Koronawirus, Piotrków: Giełda samochodowa w Piotrkowie świeciła pustkami

Giełda samochodowa przy ulicy Dmowskiego w Piotrkowie w sobotnie dopołudnie, 21 marca, świeciła pustkami. Na placu pojawili się pojedynczy sprzedający i klienci. Można przypuszczać, że w niedzielę będzie podobnie - epidemia koronawirusa w Polsce skutecznie zniechęciła piotrkowian do zakupów.

📢 Stan epidemii w Polsce. Co to oznacza? Jakie będą nowe ograniczenia? [STAN EPIDEMII - 21.03.2020]

Stan epidemii w Polsce ogłosił w piątek premier Mateusz Morawiecki. Co to oznacza w praktyce? Na początek to przedłużenie zamknięcia szkół do Wielkanocy i dalsze ograniczenia działalności galerii handlowych. Ale stan epidemii pozwala państwu także na wprowadzenie zakazu prowadzenia określonej działalności, ograniczenia w przemieszczaniu się po kraju, a także tworzenie zamkniętych stref - tzw. stref zero czy stref buforowych. W praktyce może oznaczać to zamykanie miast, osiedli czy nawet konkretnych miejsc. Na razie żadne takie decyzje jednak nie zapadły.

📢 Koronawirus, Piotrków. Elanda zamieniła syrop na płyn antybakteryjny i włączyła się w walkę z koronawirusem [ZDJĘCiA, WIDEO]

Elanda Pharma Sp. z o.o., firma z Rozprzy koło Piotrkowa, która jest polskim producentem produktów leczniczych, suplementów diety, wyrobów medycznych, z dnia na dzień ograniczyła tę działalność i przestawiła się na wytwarzanie jednego z najbardziej poszukiwanych obecnie produktów na rynku - płynu antybakteryjnego, który zabija także koronawirusa.

📢 Płyn do dezynfekcji. WHO podaje przepis, jak zrobić go w domu [recepta WHO - 22.03.2020]

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Jak podaje WHO, teraz to w Europie jest epicentrum, jeśli chodzi o zachorowania na koronawirusa. Możemy się jednak chronić przed zakażeniem - przede wszystkim należy często i dokładnie myć ręce wodą z mydłem. Dodatkowo można używać płynów i żeli odkażających, przydatnych zwłaszcza gdy jesteśmy poza domem. Jak zrobić taki płyn dezynfekujący samodzielnie? Zobaczcie, jaką recepturę podaje WHO, Światowa Organizacja Zdrowia.

📢 Potrzebna krew dla Krystianka Pełki z Przygłowa

Niestety, nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia trzyletniego Krystianka Pełki z Przygłowa, u którego w ubiegłym roku zdiagnozowano nowotwór neuroblastoma. Tysiące osób włączyły się w pomoc w uzbieraniu miliona złotych na specjalistyczną terapię. Tym razem potrzebna jest krew i płytki krwi.

📢 Koronawirus, Piotrków: Sąd Rejonowy i Okręgowy w Piotrkowie odwołały rozprawy do 30 kwietnia

Sąd Rejonowy i Okręgowy w Piotrkowie odwołały rozprawy i posiedzenia jawne do 30 kwietnia - wcześniejsze zarządzenie wstrzymywało je do końca marca. Sąd jednak cały czas pracuje i rozpatruje sprawy pilne m.in. dotyczące tymczasowych aresztów, władzy rodzicielskiej czy przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

📢 Bulwary nad Strawą, czyli jak przebiega przebudowa ulicy Pereca? [ZDJĘCIA]

Trwa przebudowa ulicy Pereca w Piotrkowie Trybunalskim, czyli kolejny etap inwestycji znanej szerzej pod hasłem budowy bulwarów nad Strawą w ramach projekt "Młode Stare Miasto".

📢 #zarażamydobrem, czyli cała Polska pomaga. Najciekawsze akcje [przegląd NaM]

Szyją maseczki dla szpitali, ustawiają wodę przy drodze dla kierowców czekających na granicy, robią zakupy dla seniorów, wyprowadzają psy, a nawet piją piwo, żeby się nie zmarnowało - tak Polacy pomagają sobie w czasie kwarantanny i walki z koronawirusem. To już prawdziwa pandemia dobra. Oto najciekawsze akcje.

📢 Koronawirus, Piotrków: KMP w Piotrkowie apeluje, żeby mieszkańcy przestępstwa lub wykroczenia zgłaszali listownie lub mailem

W czasie epidemii koronawirusa, nie przychodź na komendę policji, ale zgłoś wykroczenie lub przestępstwo listownie lub mailowo - apeluje KMP w Piotrkowie i na swojej stronie publikuje wzory druków, które w takich sytuacjach należy wypełniać.

📢 Koronawirus, Piotrków: Stołówka przy DDPS przy ul. Wojska Polskiego nieczynna. Widzialna Ręka organizuje obiady dla seniorów

W związku z epidemią koronawirusa, stołówka przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie została zamknięta. Co z seniorami, mieszkańcami Piotrkowa, którzy z niej korzystali? Część z nich, objęta opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ma dostarczane obiady przez opiekunów DDPS, ale większość została bez tej możliwości. Na pomoc ruszyli piotrkowianie - wolontariusze biorący udział w akcji "Widzialna Ręka" i organizują dowozy posiłków dla starszych mieszkańców miasta.

📢 Koronawirus, Piotrków: Nuda w domu? Skręcajcie budki lęgowe!

W obliczu wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego koronawirusem, firma ALGA Hurtownia Drewna z Piotrkowa Trybunalskiego wystąpiła naprzeciw tym, którym w domowych pieleszach jednak doskwiera nuda. Skręcanie budek lęgowych to propozycja dla całych rodzin - można zostać w domu a przy okazji zrobić coś pożytecznego.

📢 Koronawirus, Piotrków: Wśród gości hotelu Magellan w Bronisławowie była osoba zarażona COVID-19. Szuka ich sanepid [AKTUALIZACJA]

W związku z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem, piotrkowski sanepid poszukuje osób, które w dniach 6 - 8 marca marca przebywały w Hotelu Magellan w Bronisławowie (gmina Wolbórz). Wśród gości była osoba zarażona COVID-19.

📢 Koronawirus szkodzi TV Trwam i Radiu Maryja. O. Tadeusz Rydzyk prosi o wsparcie finansowe

O. Tadeusz Rydzyk prosi odbiorców swoich mediów o wsparcie finansowe. Redemptorysta z Torunia twierdzi, że pandemia koronawirusa zagraża dalszemu istnieniu Radia Maryja, Telewizji Trwam i „Naszego Dziennika”.

📢 Koronawirus. Zarażony pacjent uciekł ze szpitala zakaźnego w Zgierzu

Policja przeszukuje Zgierz. Patrole szukają pacjenta, który samowolnie oddalił się ze szpitala. Prawdopodobnie jest zarażony koronawirusem

📢 Koronawirus, Piotrków: Pierwsi mieszkańcy powiatu przyjeżdżający z zagranicy trafili na kwarantannę zbiorową

Koronawirus w Polsce. Pierwsi mieszkańcy powiatu piotrkowskiego wracający z zagranicy trafili do kwarantanny zbiorowej organizowanej przez samorządy. Trzy osoby najbliższe dwa tygodnie spędzą w internacie Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach (gm. Wola Krzysztoporska).

📢 Koronawirus, Sulejów, Wolbórz: Bohaterki niosą pomoc. Uruchomiona rezerwa kryzysowa

W Sulejowie, w związku z zagrożeniem epidemicznym koronawirusa, opiekunki środowiskowe, które każdego dnia niosą pomoc osobom starszym schorowanym i niepełnosprawnym otrzymały zostały wyposażone w środki zabezpieczające. W Wolborzu z kolei burmistrz uruchomił 120 tysięcy złotych rezerwy kryzysowej na działania zapobiegawcze rozprzestrzenianiu się koronowirusa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie