Rekordowa pula na budżet obywatelski, rekordowa od lat liczba projektów

Tyka
Jednym ze zgłoszonych projektów jest II etap budowy ścieżki rowerowej wokół Bugaja, a tymczasem nie jest gotowy I etap zgłoszony do BO 2018
Jednym ze zgłoszonych projektów jest II etap budowy ścieżki rowerowej wokół Bugaja, a tymczasem nie jest gotowy I etap zgłoszony do BO 2018 Dariusz Śmigielski
Udostępnij:
Po bardzo ubogiej, jeśli chodzi o liczbę zgłoszonych projektów do edycji budżetu obywatelskiego 2019 w Piotrkowie i niepewnym początku bieżącej edycji 2020, piotrkowianie jednak zmobilizowali siły i łącznie, jak się okazuje, wpłynęły 42 propozycje inwestycji, najwięcej od 2015 r.

W puli budżetu obywatelskiego 2020 w Piotrkowie zabezpieczono dwukrotnie więcej pieniędzy, niż w poprzedniej edycji, bo łącznie 2,4 miliona złotych. Nowością było to, że mieszkańcy mogli zgłaszać trzy rodzaje projektów: rejonowe, ogólnomiejskie i oświatowe – realizowane na terenie placówek oświatowych.

Listę zgłoszonych projektów poznaliśmy we wtorek, dzień po zakończeniu terminu ich przyjmowania. Można się z nią zapoznać stronie internetowej Piotrkowianiedecydują.pl

Propozycje mieszkańców

Jako projekty ogólnomiejskie zgłoszonych zostało aż 12 propozycji. Są to: „Wyposażenie zawodników Piotrkowa grających w II,III i IV lidze brydżowej oraz amatorów w urządzenia do obliczania wyników rozgrywek brydżowych”, „Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Wolborskiej”, „Ścieżka rowerowa”, „Rekreacyjny klubo-park kultury, oświaty i zdrowia ul. Wojska Polskiego 21”, „Wydanie publikacji o piotrkowskiej fabryce organów pt. „Działalność organmistrzowska Stanisława i Stefana Krukowskich (1879-1963)”, „Tężnie Trybunalskie - budowa tężni solankowych na terenie miasta”, „Sztuka Bliżej Nas”, „Budowa parkingu ogólnodostępnego przy ul. Wojska Polskiego 81”, „Pieszo, rowerem, na rolkach, hulajnogą - szlakiem kolejki wąskotorowej”, „Rowerem z Podzamcza do Lasu Wolborskiego” - budowa ścieżki rowerowej z chodnikiem - wschodnia strona pasa drogowego ul. Wolborskiej”, „Lekki samochód rozpoznawczo—ratowniczy dla KM Państwowej Straży Pożarnej” i Budowa ścieżki rowerowej wokół zbiornika Bugaj - etap II.

Jako oświatowe zgłoszone zostały m.in.: „Street workout Pioma”, „Bezpieczeństwo — ważna sprawa! Monitoring wizyjny w SP nr 12 i jej najbliższym otoczeniu”, „Boisko wielofunkcyjne przy SP nr 13” i „Dziecięcy plac zabaw przy PS nr 16”.

W rejonie I m.in.: „Skwer dzikich róż - Strefa przyjazna mieszkańcom osiedla Wyzwolenia”, „Prawidłowy rozwój i sprawność fizyczna poprzez zabawę”, „Strefa wolnego grilla Wyzwolenia”, „Rewitalizacja skweru Srzedni-ckiego przy ul. Cmentarnej i ul. Wojska Polskiego”, „Budowa chodnika przy ul. Wschodniej”, oraz „Strefa relaksu i mini plac zabaw”.

W rejonie II: „Plac zabaw przy ul. Czarnej, „Tężnia na Wierzejach”, „Wybieg dla psów” i „Budowa parkingu przy parafii św. Alberta oraz utwardzenie części ul. Rusałki”.

W rejonie III m.in.: „Bezpieczny chodnik i ścieżka rowerowa przy ul. Dmowskiego”, „Ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Słowackiego od ul. Dworskiej do trasy szybkiego ruchu Warszawa-Katowice”, „Strefa aktywności fizycznej od juniora do seniora” i „Miejsca parkingowe przy ul. Słowackiego”.

W rejonie IV: „Szczekanica Central-Park ” – modernizacja placu zabaw przy ul. Rzecznej 3”
i „Miejsca parkingowe na osiedlu Słowackiego Północ”.
Jest jeszcze projekt „Z ruchem za pan brat od najmłodszych lat” ale nie został jeszcze przypisany do odpowiedniego rejonu.

Harmonogram

• projekty można było zgłaszać do 24 czerwca
• 27 czerwca – 23 sierpnia – weryfikacja projektów
• 1 – 15 września – głosowanie
• do 27 września – ogłoszenie wyników
• do 7 października – ustalenie listy zwycięskich propozycji do projektu budżetu miasta na 2020 r.

W Puszczy Białowieskiej utonęło 21 żubrów

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie