Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszyła budowa stacji ładowania elektrycznych autobusów, które w tym roku wyjadą na ulice Piotrkowa - ZDJĘCIA

dag, mat. UM
materiały Urzędu Miasta
W zajezdni MZK oraz na dwóch pętlach autobusowych w Piotrkowie powstaje stacja ładowania autobusów elektrycznych. Przedstawiciele urzędu miasta zapowiadają, że jeszcze w tym roku na ulice Piotrkowa wyjadą pierwsze autobusy elektryczne.

Przypomnijmy, że w lutym na piotrkowskie ulice wyjechało sześć nowoczesnych autobusów hybrydowych. Jeszcze w tym roku do Piotrkowa przyjadą pierwsze autobusy elektryczne. Właśnie zaczęła się budowa ładowarek dla tych "emzetek".

Pierwsze prace prowadzone są w zajezdni MZK, gdzie wybudowanych będzie sześć dwustanowiskowych ładowarek do nocnego, wolnego ładowania. Takie urządzenia staną także na pętlach: przy ul. Dmowskiego (2 sztuki) oraz Słowackiego (1 sztuka).

- Autobusy elektryczne zostaną dostarczone do naszego miasta w dwóch turach - zapowiada prezydent Krzysztof Chojniak. - Najpierw przyjedzie do nas siedem, a później pięć nowoczesnych „elektryków”. Pierwsza seria na ulice Piotrkowa powinna wyjechać jeszcze w wakacje, a wybudowane ładowarki przystosowane będą wyłącznie do ładowania autobusów elektrycznych.

Obecnie budowana jest linia zasilająca przyszłe ładowarki, a następnie ustawiany zostanie cały sprzęt do ładowania autobusów. Inwestycja obejmuje również przebudowę pętli przy ul. Słowackiego i Dmowskiego oraz placu postojowego na terenie zajezdni MZK, oraz uruchomienie wykonanej infrastruktury ładowania i integrację dostarczonych ładowarek z systemem telemetrycznym oraz z autobusami, wykonywanie przeglądów technicznych, przeszkolenie teoretyczne i praktyczne z użytkowania ładowarek, zapewnienie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego - informują miejscy urzędnicy.

Całkowity koszt budowy zadania to ponad 9,8 mln zł
Na zakup autobusów elektrycznych wraz z budową stacji ładowania miasto pozyskało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączny koszt inwestycji to 55,3 mln zł, z czego ponad 22,7 mln zł stanowi dofinansowanie z NFOŚiGW.

- Dofinansowanie inwestycji jest potrzebne, ale należy również pamiętać, że przy każdym takim projekcie musimy zapewnić wkład własny. Jako miasto wyłożymy na to zadanie prawie 32,6 mln zł - mówi prezydent Krzysztof Chojniak.

Zobaczcie zdjęcia i wizualizacje!

Ruszyła budowa stacji ładowania elektrycznych autobusów, któ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto