MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rynek chiński szansą rozwoju produkcji dla Fabryki Maszyn Górniczych "Pioma" SA

(oby)
Chińczycy wyrazili zainteresowanie przedstawianymi możliwościami współpracy fot. Dariusz Śmigielski
Chińczycy wyrazili zainteresowanie przedstawianymi możliwościami współpracy fot. Dariusz Śmigielski
Rynek chiński szansą rozwoju produkcji dla Fabryki Maszyn Górniczych „Pioma” SA? Czemu nie. Wstępna deklaracja współpracy padła wczoraj w Piotrkowie podczas wizyty 20-osobowej delegacji chińskich decydentów ...

Rynek chiński szansą rozwoju produkcji dla Fabryki Maszyn Górniczych „Pioma” SA? Czemu nie. Wstępna deklaracja współpracy padła wczoraj w Piotrkowie podczas wizyty 20-osobowej delegacji chińskich decydentów z dzielnicy Guangzhou.

Chińska delegacja gościła w Piotrkowie po raz drugi na zaproszenie browaru Kiper, który w zeszłym roku rozpoczął eksport piwa do Guangzhou. Tym razem była jednak znacznie liczniejsza, a w jej skład weszli nie tylko tamtejsi urzędnicy zajmujący się m.in. handlem, przemysłem i promocją, ale również kierownictwo urzędu skarbowego, a nawet… prokurator chińskiej dzielnicy. Nie zabrakło ponadto biznesmenów z Chin reprezentujących różne branże (m.in. producenci klimatyzacji do pociągów, esencji zapachowych czy zatrudniający 18 tys. ludzi potentat w produkcji owoców morza).

– Wiemy, że takie wizyty mogą skutkować oczekiwanymi lub nieoczekiwanymi sukcesami – stwierdził Bo Sheng Wu, marszałek dzielnicy Guangzhou. – Nasz przemysł tekstylny, odzieżowy, ceramiczny i inne są zainteresowane podjęciem wszelkiej możliwej współpracy.

Kiper oddał swych gości do dyspozycji władz Piotrkowa, a spotkanie zorganizowano na terenie „Piomy”. Robert Marzec, pełnomocnik prezydenta ds. polityki gospodarczej prezentował walory inwestycyjne Piotrkowa i regionu, zwracając uwagę przede wszystkim na położenie miasta na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych. Reklamowano tereny pod centra logistyczne i produkcję przemysłową. Lucjan Dukała, prezes „Piomy” podkreślił z kolei, że fabryka już kilkadziesiąt lat temu współpracowała z kopalniami węgla kamiennego w Chinach i realizowała dla nich duże dostawy swoich urządzeń. Dodał, że fabryka chciałaby wrócić do tej współpracy.

Chińczycy widzą takie możliwości. Wstępnie zaproponowali współpracę z „Piomą” w zakresie dostaw na tamtejszy rynek portowych urządzeń przeładunkowych. – To jeszcze nie ten etap, żeby mówić o jakiejkolwiek współpracy, ale ziarno zostało zasiane – mówi prezes Dukała.

Guangzhou jest centralną dzielnicą Kantonu w jednej z najbardziej rozwiniętych prowincji w południowo-zachodniej części Chin. Dzielnica ma powierzchnię 90 kilometrów kwadratowych, a zamieszkuje ją aż 1,6 mln ludzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

POLITYCY jako dzieci

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto