Nasza Loteria

To pogoda na majówkę! Eksperymentalna prognoza pogody IMGW na maj, czerwiec, lipiec, sierpień!

OPRAC.:
Dariusz Matyjaszczyk
Dariusz Matyjaszczyk
Pogoda na majówkę? Sprawdź prognozę długoterminową!
Pogoda na majówkę? Sprawdź prognozę długoterminową!
Taka będzie pogoda na majówkę 2023! A jaka będzie pogoda na wakacje? Urlop wziąć w lipcu, czy w sierpniu? Prognoza pogody długoterminowa na lato 2023 przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na majówkę 2023. Sprawdź prognozy długoterminowe IMGW

Prognoza pogody długoterminowa podpowiada jaka będzie majówka i jakie będzie lato 2023. Eksperymentalna prognoza przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podpowiada jaka może być tegoroczna majówka i pozwala zaplanować urlop.

Sprawdź prognozę IMGW na najbliższe miesiące. Meteorolodzy zbadali jaka będzie pogoda w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu.

Zobacz prognozę pogody IMGW od maja do sierpnia:

Synoptycy przypominają, że pogoda ma charakter orientacyjny. Prognozowana pogoda jest uśredniona - zarówno pod względem temperatur i opadów deszczu.

Pomimo coraz większej mocy obliczeniowej superkomputerów i szerokiej wiedzy o procesach pogodowych, wciąż nie można uniknąć błędów i różnic w prognozach na tak długi okres w przyszłość. - informuje Zakład Analiz Meteorologicznych i Prognoz Długoterminowych.

Pogoda na maj 2023. Jaka pogoda na majówkę?

Prognoza jest opracowywana na podstawie danych wieloletnich zebranych w ostatnich trzech dekadach. Meteorolodzy przewidują, że w całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020.

Prognoza jest opracowywana na podstawie danych wieloletnich zebranych w ostatnich trzech dekadach. Meteorolodzy przewidują, że w całej Polsce średnia
Prognoza jest opracowywana na podstawie danych wieloletnich zebranych w ostatnich trzech dekadach. Meteorolodzy przewidują, że w całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020.

Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie kształtować się w normie wieloletniej, za wyjątkiem północy, gdzie możliwa suma powyżej normy oraz południowo-wschodnich krańców kraju, gdzie możliwa suma poniżej normy. - informują synoptycy IMGW

Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie kształtować się w normie wieloletniej, za wyjątkiem północy, gdzie możliwa
Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie kształtować się w normie wieloletniej, za wyjątkiem północy, gdzie możliwa suma powyżej normy oraz południowo-wschodnich krańców kraju, gdzie możliwa suma poniżej normy. - informują synoptycy IMGW.

Zatem jaka będzie pogoda na makówkę? Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli iście letnią słoneczną aurę!

Prognoza pogody długoterminowa na czerwiec 2023

W całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej.

Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej.
Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej.

Prognoza pogody długoterminowa na lipiec 2023

W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na przewarzającym obszarze kraju powinna kształtować się poniżej normy, na północy możliwa suma w zakresie normy wieloletniej.

W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020.
W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020.

Prognoza pogody długoterminowa na sierpień 2023

Na terenie całego kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej.

Na terenie całego kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020
Na terenie całego kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020 (rys.4. tab.4.).

Co oznacza w podanej prognozie "powyżej normy", "poniżej normy" i w "normie"?

Średnią miesięczną temperaturę powietrza lub sumę opadów atmosferycznych dla danego miesiąca prognozuje się w odniesieniu do normy wieloletniej. Wartości średniej miesięcznej z tego 30-letniego okresu sortuje się od najniższej do najwyższej. 10 najniższych wartości wyznacza średnią w klasie "poniżej normy", 10 środkowych "w normie", a 10 najwyższych "powyżej normy".

  • powyżej normy można zakładać, że prognozowany miesiąc będzie cieplejszy/bardziej mokry od co najmniej 20 obserwowanych, tych samych miesięcy w latach 1991-2020,
  • poniżej normy można zakładać, że prognozowany miesiąc będzie chłodniejszy/bardziej suchy od co najmniej 20 obserwowanych, tych samych miesięcy w latach 1991-2020,
  • w normie można zakładać, że prognozowany miesiąc będzie podobny do typowych 10 obserwowanych, tych samych miesięcy w latach 1991-2020.

Opracowano na podstawie komunikatu Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na maj 2023 r. – sierpień 2023 r. z 8 kwietnia.

od 12 lat
Wideo

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto