Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Trwa remont ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie. Tak obecnie wygląda modernizowana ulica ZDJĘCIA

dag
Na odcinku ul. Wojska Polskiego do Al. Armii Krajowej pojawiła się już pierwsza warstwa asfaltu i nowe chodniki. Trwają jeszcze prace przy budowie ronda na dawnym skrzyżowaniu z ul. Kostromską. Zobaczcie pierwsze efekty modernizacji!

Na modernizowanym odcinku ul. Wojska Polskiego od Al. Armii Krajowej do ul. Kostromskiej widać już pierwsze efekty prac budowlanych. Na jezdni pojawiły się już pierwsze warstwy asfaltu, a po obu stronach ulicy układane są chodniki z kostki betonowej.

- Dzięki wcześniej przygotowanej podbudowie równolegle z wylewaniem pierwszych warstw asfaltu układane są chodniki oraz ścieżka rowerowa po stronie północnej z dojazdami do posesji. Na skrzyżowaniu z ul. Kostromską cały czas trwa budowa ronda, które zastąpi sygnalizację świetlną w tym miejscu – informują pracownicy ZDiUM w Piotrkowie.

W związku z pracami remontowymi ul. Wojska Polskiego oraz skrzyżowanie z ulicą Kostromską zostały wyłączone z ruchu samochodowego. Możliwy jest wyłącznie dojazd do posesji zlokalizowanych na przebudowywanym odcinku od strony Al. Armii Krajowej.

- Dzięki wyłączeniu drogi z ruchu zachowamy maksimum bezpieczeństwa, a same prace będą przebiegały sprawnie. Pozwoli to jak najszybciej oddać ulicę do użytku - dodają pracownicy ZDiUM.

Trwa remont ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie. Tak obecnie w...

Koszt tej inwestycji to 11,7 mln zł. Miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg niespełna 3,6 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum piotrkowskich firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg I Mostów.

Przypomnijmy, że rozpoczęła się także modernizacja Al. Armii Krajowej od ronda Solidarności do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego. Pracownicy ZDiUM wprowadzili w tym rejonie tymczasową organizację ruchu.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto