Uczniowie wyciskali sztangę

Łukasz Cichuta

Zawodnicy musieli wykonać jak największą liczbę powtórzeń

Archiwum prywatne
Dwudziestu zawodników wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Piotrkowa w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody odbyły się w hali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie.

Rywalizacja polegała na osiągnięciu w jak największej liczbie powtórzeń rezultatu równego własnej masie ciała. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych.
Wśród klas pierwszych i drugich najlepszy okazał się Dominik Rejmicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie, który wykonał 22 powtórzenia. Drugie miejsce przypadło Rafałowi Kluzińskiemu z ZSP nr 2 w Piotrkowie (20 powtórzeń), a trzecie zajął Rafał Deka z piotrkowskiego ZSP nr 3 (16 powtórzeń). Równie ciekawa była rywalizacja wśród uczniów klas trzecich i czwartych. Najlepszy okazał się Adrian Sobczyk z ZSP nr 4 w Bełchatowie (22), drugie miejsce zajął Wilhelm Kłoda z ZSP nr 3 w Bełchatowie, a trzecie Kamil Kacperski z ZSP nr 2 w Piotrkowie.

Zawody odbyły się również w kategorii open. Tu wygrał Piotr Leśniczuk z Sulejowa, który wykonał 31 powtórzeń. Drugie miejsce przypadło Marcinowi Kacperskiemu z Piotrkowa, który wykonał tylko dwa powtórzenia mniej. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Mielczarek z Woli Krzysztoporskiej z wynikiem 23 pkt.