Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Piotrkowie i powiecie 2019: program

kw
WOŚP w Piotrkowie 2019: Co się będzie działo, co będzie licytowane?
WOŚP w Piotrkowie 2019: Co się będzie działo, co będzie licytowane? Dariusz Śmigielski
W sobotę i w niedzielę w Piotrkowie i gminach powiatu piotrkowskiego znów zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Co się będzie działo?

WOŚP w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim 2019

Wielkie granie w tym roku w Piotrkowie potrwa aż dwa dni. W sobotę centrum WOŚP w Piotrkowie będzie galeria Focus Mall, w niedzielę atrakcje i wydarzenia będą odbywać się w całym mieście - w lesie Wierzejskim, w amfiteatrze, klubie Hawana Club i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ulicy Sienkiewicza.

Sobota w galerii

Sobotnie granie rozpocznie się już o godz. 10.30 i potrwa aż do 21. Dla piotrkowian i gości galerii wystąpią piotrkowskie przedszkolaki i uczniowie miejskich szkó m.in. przedszkola Ready Steady Go, Okryszek, Happy Kids, Villa Bambini, przedszkola Magdaleny Jakubiak, będą też zuchy z IX Szczepu Harcerskiego Flo i mali artyści ze stowarzyszenia SimaRe. Blok programów przygotowanych przez najmłodszych zamknie ok. godz. 13 występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Piotrkowie.

Potem na scenę wejdą tancerze - swoje umiejętności pokażą podopieczni miejskich szkół tańca. Po nich, o godz. 15.30 rozpoczną się licytacje darów przekazanych na WOŚP a także orkiestrowych gadżetów i pamiątek.

W popołudniowo wieczornym bloku wystąpią m.in. Grabiczanie i Kasztelania Band, a na finał Sidney Polak. Jego koncert zacznie się o godz. 20.

Niedziela na mieście, w lesie i ...w Pilicy

Jeszcze więcej będzie się działo w niedzielę, bo tego dnia do grania włączą się też sztaby w gminach powiatu piotrkowskiego.

W Piotrkowie w organizację wydarzeń, które pomagają zebrać fundusze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, włączyli się m.in. krwiodawcy - już od godz. 9 do 13 będzie czynny punkt poboru krwi przy ul. Słowackiego 74. W tym samym czasie zaprasza ZSP nr 4 - tam zostanie rozegrany turniej piłki nożnej dziewcząt. Ci, którzy nie zdążyli na pokazy taneczne w sobotę, będą mogli nadrobić to właśnie w ZSP nr 4, gdzie wszystkie atrakcje potrwają do godz. 15.

O godzinie 11 rusza MOTO WOŚP - na parkingach przy ul. Narutowicza będzie m.in. podziwiać motocykle czy przejechać się quadem. Niemal po sąsiedzku, bo w Havana Club przy muzyce DJ Crazy będzie można podziwiać występy hiphopowców.

O godzinie 12, na Wierzejach, po raz 3. wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”. Z kolei przy ul. Michałowskiej odbędą się piknik rodzinny i kulig. Początek o godz. 14.

Po południu orkiestra najgłośniej zabrzmi w centrum miasta - na scenie amfiteatru miejskiego zagrają zespoły Leggard (od godz. 15.30), Bez Dwóch Zdań (godz. 17) i Pogoria (godz. 19.30). Będą też licytacje i konkurs „Ściskawa” z szansą na wygranie 50 tys. zł dla piotrkowskiego szpitala.

Jak wylicza Małgorzata Pingot z piotrkowskiego sztabu WOŚP, w tym roku licytowane będą m.in. koszulki od piotrkowskich klubów sportowych oraz koszulka reprezentacji od siatkarza Michała Bąkiewicza, obrazy piotrkowskich artystów plastyków, oryginalna biżuteria, książki, puchary, przewodniki, plakaty m.in. z podpisem Marcina Kydryńskiego, oprowadzanie po sejmie przez poseł Elżbietę Radziszewską, a także skuter, który na orkiestrę przekazał Mirosław Świech, Wolontariusz Roku.

W trakcie ostatniego koncertu piotrkowianie biorący udział w wielkim graniu będą mogli obejrzeć laserowe „światełko do nieba”.

WOŚP zagra również w gminach powiatu piotrkowskiego. W Sulejowie już po raz czwarty magristrat, lokalne stowarzyszenia i klub Amber organizują „Bieg Morsa” i „Wielkie morsowanie”. Rejestracja uczestników oraz przygotowanie do biegu zacznie się na stadionie w Sulejowie, tam też odbędzie się rozgrzewka. Sam bieg wystartuje o godz. 11 i będzie rozgrzewką do morsowania - to z kolei zaplanowane jest na godz. 11.30. Uczestnicy biegu do pokonania mają dystans 2 km 750 metrów wokół ośrodków wypoczynkowych.

W Moszczenicy zagra Kapela Tolka Gałązki oraz zespół Jasna Strona Mocy. Będą także występy tancerzy szkoły JAST oraz zespołów z GOK. Mieszkańcy gminy będą mogli też licytować dary przekazane przez sponsorów i darczyńców m.in. pizzę od pizzerii Rocco czy kij bilardowy i trening od klubu Dragon ze Srocka. Będzie też pokaz laserowy. Początek imprez w GOKiS o godz. 17.

W Woli Krzysztoporskiej orkiestra zagra w Gminnym Ośrodku Kultury od godz. 15. W programie m.in. występy lokalnych grup artystycznych, Orkiestry Dętej „Suchcice i Okolice”, zespołu „Jasna Strona Mocy”.

Nie zabraknie oczywiście licytacji - będzie można wylicytować m.in. półgodzinny lot samolotem nad Wolą Krzysztoporską, który dla Orkiestry osobiście ufundował wójt Roman Drozdek, VIP-owską wejściówkę na majowe Święto Gminy Wola Krzysztoporska (w ramach wejściówki poczęstunek i spotkanie z zespołem MIG), wejściówki dla par na bale karnawałowe w Rokszycach, Gąskach, Glinie czy w Mzurkach, wejściówki na zajęcia jogi i szereg innych.

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie