Artur Kowalski odmówił gry w Bielsku-Białej

(dk)

Piłkarze RKS gola (ze spalonego) stracili już w pierwszej minucie, a od szóstej grali w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został bramkarz Przemysław Rudak za interwencję poza polem karnym. Rzeczywiście przekroczył przepisy i nikt nie miał pretensji do sędziego.

Miejsce w bramce zajął 18-letni Paweł Włodarek, dla którego był to debiut w drugiej lidze. Drugi gol też padł ze spalonego. Kolejna mylna decyzja nie wystawia najlepszego świadectwa arbitrowi.

Sytuacja finansowa klubu jest trudna, ale nic nie tłumaczy postawy doświadczonego Artura Kowalskiego, który odmówił gry w Bielsku-Białej.

• Podbeskidzie Bielsko-Biała – RKS Radomsko 3:0 (2:0)

Gole
1:0 – Mariusz Sacha (1), 2:0 – Adam Kompała (40), 3:0 – Franćois Enedé-Elokán (85)

Składy
Podbeskidzie: Merda – Radler, Zięba, Prokop (86, Rucki), Rączka – Pater (69, Dubicki), Koman, Kompała, Andraszak – Enedé-Elokán, Sacha (81, Cienciała). Trener: Jan Żurek.

RKS: Rudak – Bugajski (9, Włodarek), Słupecki, Szymański (76, Wróbel), Moliński – Dopierała, Marcioch, Majak, Jóźwiak – Kowalczyk, Bajdziak (81, Walioszczyk). Trener: Czesław Palik.