Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszyła seria warsztatów i szkoleń dla seniorów. Pierwsze odbyły się w Piotrkowie - ZDJĘCIA

Dagmara Kubczak
Nie siedzą w kapciach przed telewizorem, ale korzystają z życia, uczą oraz integrują się - kilkudziesięciu seniorów z Piotrkowa i regionu wzięło udział w pierwszym szkoleniu pn. "Bezpieczny i zdrowy senior", które odbyły się w Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie. Szkolenie zainaugurowało cykl warsztatów "Łódzkie przyjazne seniorom".

Za nami warsztaty dla seniorów w Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie Trybunalskim

Pierwsze spotkanie z cyklu „Łódzkie Przyjazne Seniorom” odbyło się w Piotrkowie Trybunalskim. To seria otwartych warsztatów dla seniorów. W szkoleniu, które w środę, 15 marca, odbyło się w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego wzięło udział kilkudziesięciu seniorów z Piotrkowa i powiatu.

- Seniorzy z naszego regionu są coraz bardziej zaangażowani w życie lokalnych społeczności. Chętnie biorą udział w wykładach na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Świetnie się bawią i chcą rozwijać - mówiła Katarzyna Maciołek, dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Cykl spotkań w Piotrkowie zainaugurował Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

- To ważne, że inicjatywy, które realizujemy spotykają się z zainteresowaniem - mówił wicemarszałek Ziemba. - Intencją spotkania jest to, by odpowiednio zdiagnozować potrzeby seniorów, odpowiednio reagować i projektować programy. A bezpieczeństwo i zdrowie to bardzo istotne potrzeby naszych seniorów.

O bezpieczeństwie i cyberzagrożeniach opowiedzieli seniorom asp. Katarzyna Dębińska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie oraz kom. Grzegorz Mikołajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Z kolei o zdrowym odżywianiu mówiła Edyta Owczarczyk z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Udział w warsztatach wzięło wielu mieszkańców nie tylko Piotrkowa, ale też przedstawiciele organizacji pozarządowych czy prowadzących działania na rzecz seniorów.

- Moja bliska koleżanka słyszała, jak do niej do domu ktoś wszedł, ale myślała, że to sąsiadka lub koleżanka, a na drugi dzień okazało się, że z jej torebki zniknęły pieniądze, które pobrała na zakup węgla i karty bankomatowe - mówi pani Elżbieta. - Takie szkolenia są potrzebne, by wiedzieć, jak się zachować w takich sytuacjach. To też okazja do integracji, do spotkań znajomych, których dawno nie widziałam.

W najbliższym czasie kolejne spotkania odbędą się m.in. w Zgierzu, Sieradzu, Skierniewicach i Łowiczu. Województwo Łódzkie uruchomiło także z myślą o seniorach Wojewódzki Telefon Wsparcia. Dzwoniąc pod numer 42 20 819 99 można porozmawiać z prawnikiem, psychologiem bądź pracownikiem pomocy społecznej. Wszyscy, którzy ukończyli 60 lat mogą też otrzymać Kartę Seniora i skorzystać ze zniżek m.in. na wydarzenia kulturalne, masaże i wypoczynek.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto