Ruszyła seria warsztatów i szkoleń dla seniorów. Pierwsze odbyły się w Piotrkowie - ZDJĘCIA

Dagmara Kubczak
Nie siedzą w kapciach przed telewizorem, ale korzystają z życia, uczą oraz integrują się - kilkudziesięciu seniorów z Piotrkowa i regionu wzięło udział w pierwszym szkoleniu pn. "Bezpieczny i zdrowy senior", które odbyły się w Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie. Szkolenie zainaugurowało cykl warsztatów "Łódzkie przyjazne seniorom".

Za nami warsztaty dla seniorów w Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie Trybunalskim

Pierwsze spotkanie z cyklu „Łódzkie Przyjazne Seniorom” odbyło się w Piotrkowie Trybunalskim. To seria otwartych warsztatów dla seniorów. W szkoleniu, które w środę, 15 marca, odbyło się w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego wzięło udział kilkudziesięciu seniorów z Piotrkowa i powiatu.

- Seniorzy z naszego regionu są coraz bardziej zaangażowani w życie lokalnych społeczności. Chętnie biorą udział w wykładach na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Świetnie się bawią i chcą rozwijać - mówiła Katarzyna Maciołek, dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Cykl spotkań w Piotrkowie zainaugurował Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

- To ważne, że inicjatywy, które realizujemy spotykają się z zainteresowaniem - mówił wicemarszałek Ziemba. - Intencją spotkania jest to, by odpowiednio zdiagnozować potrzeby seniorów, odpowiednio reagować i projektować programy. A bezpieczeństwo i zdrowie to bardzo istotne potrzeby naszych seniorów.

O bezpieczeństwie i cyberzagrożeniach opowiedzieli seniorom asp. Katarzyna Dębińska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie oraz kom. Grzegorz Mikołajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Z kolei o zdrowym odżywianiu mówiła Edyta Owczarczyk z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Udział w warsztatach wzięło wielu mieszkańców nie tylko Piotrkowa, ale też przedstawiciele organizacji pozarządowych czy prowadzących działania na rzecz seniorów.

- Moja bliska koleżanka słyszała, jak do niej do domu ktoś wszedł, ale myślała, że to sąsiadka lub koleżanka, a na drugi dzień okazało się, że z jej torebki zniknęły pieniądze, które pobrała na zakup węgla i karty bankomatowe - mówi pani Elżbieta. - Takie szkolenia są potrzebne, by wiedzieć, jak się zachować w takich sytuacjach. To też okazja do integracji, do spotkań znajomych, których dawno nie widziałam.

W najbliższym czasie kolejne spotkania odbędą się m.in. w Zgierzu, Sieradzu, Skierniewicach i Łowiczu. Województwo Łódzkie uruchomiło także z myślą o seniorach Wojewódzki Telefon Wsparcia. Dzwoniąc pod numer 42 20 819 99 można porozmawiać z prawnikiem, psychologiem bądź pracownikiem pomocy społecznej. Wszyscy, którzy ukończyli 60 lat mogą też otrzymać Kartę Seniora i skorzystać ze zniżek m.in. na wydarzenia kulturalne, masaże i wypoczynek.

Z Gwiazdami - Marek Kaliszuk - zapowiedź

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto