Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzieje się w weekend przed świętami. Wigilia miejska, jarmark nie tylko w Piotrkowie. Sprawdź kalendarz imprez!

dg
Jarmark świąteczny w Rynku Trybunalskim w 2022 roku
Jarmark świąteczny w Rynku Trybunalskim w 2022 roku Marek Obszarny
Nocny rajd nordic walking, jarmarki świąteczne, sportowe atrakcje, koncerty i dużo dobrej zabawy, w tym kolejne okazje, by pomóc potrzebującym - sprawdź, co będzie się działo w weekend 15-17 grudnia w Piotrkowie i regionie!

Piotrkowianin gra i pomaga podopiecznym domu dziecka

Podczas meczu, który rozpocznie się 14 grudnia o godzinie 20, prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz dzieci z piotrkowskiego Domu Dziecka. Świąteczne wypieki na tę okazję przygotują wolontariusze ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Piotrkowie. O artystyczny akcent zadbają tancerze z Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego "Edukacja i Sport" w Łodzi.

Koncert z suszu, czyli koncert grupy poetyckiej Przeznaczenie w Księgarni Rynek Trybunalski 2
Grupa poetycko-muzyczna Przeznaczenie zagra w sobotnie popołudnie (16 grudnia) koncert w Księgarni Rynek Trybunalski 2. W dniu koncertu bilety będą kosztować 29,99 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jarmark świąteczny i wigilia miejska w sercu starego miasta

W najbliższą niedzielę (17 grudnia) w Rynku Trybunalskim odbędzie się coroczne "Przedświąteczne spotkanie z mieszkańcami miasta", czyli popularna wigilia miejska. Czekają atrakcje oraz symboliczny wigilijny poczęstunek.

Tego dnia od godziny 10 organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, począwszy od bożonarodzeniowego jarmarku, gdzie będzie można zrobić ostatnie przedświąteczne zakupy. Zaplanowano także świąteczne warsztaty plastyczne i konkursy dla dzieci i dorosłych.

O godz. 16. zaplanowano koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, po którym prezydent Krzysztof Chojniak złoży życzenia mieszkańcom naszego miasta. Przewidziano także pokaz fireshow oraz wspólne kolędowanie z piotrkowskimi wokalistami. Na płycie rynku stanie karuzela. Na przybyłych będzie czekał również symboliczny poczęstunek wigilijny.

Nocny rajd nordic walking

W piątek, 15 grudnia, entuzjaści pieszych wędrówek będą mieli okazję do spędzenia aktywnie czasu podczas wyjątkowego Nocnego Rajdu Nordic Walking w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.
Trasa o długości 8 kilometrów rozpocznie się na parkingu przy ul. Sasanek na Wierzejach i poprowadzi uczestników przez Koło i Przygłów, gdzie następnie autokar zabierze wszystkich do malowniczej Osady Leśnej w Kole. Na miejscu na uczestników będzie czekał poczęstunek oraz sportowo-rekreacyjne konkursy.

Zbiórka krwi dla małej Zuzi

Zbiórka krwi dla Zuzi Walak odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 grudnia, w Wolborzu. 2-letnia dziewczynka choruje na neuroblastomę. Zbiórka rozpocznie się o godz. 10 w Wolborzu, ul. Świętokrzyska 5. Organizatorzy przygotowali dla darczyńców świąteczne prezenty.

Międzygminny turniej w piłkę siatkową mężczyzn

Także w najbliższy weekend (16 – 17 grudnia) siatkarze i piłkarze nożni zagrają o puchar wójta gminy Wola Krzysztoporska. 16 grudnia o godzinie 15 w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej rozpocznie się Międzygminny Turniej Mikołajkowy w piłkę siatkową mężczyzn o puchar wójta Romana Drozdka.

Z kolei w niedzielę, 17 grudnia,. o godzinie 10 w Szkole Podstawowej w Gomulinie odbędą się XVI Mistrzostwa Gminy Wola Krzysztoporska w Halowej Piłce Nożnej o puchar wójta gminy, Romana Drozdka. Organizatorem turniejów jest Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej.

Klub Sportowy Polanik wraz z Osirem zapraszają dzieci i młodzież do lat 14 na Bieg Mikołajkowy

Stadion Miejski Concordia ul Żwirki 6, Piotrków Trybunalski
17 grudnia 2023
Start do biegu godz. 11
Bieg przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 14 lat.
5 kategorii wiekowych.
Trasy biegów od 60 m do 1000 m:
*3-4 lata - 60m
*5-7 lat -140m
*8-10 lat -500m
*11-12 lat -800m
*13-14 lat - 1000m
Zapisy w dniu zawodów od godziny 9:30 do 10:30.

Jarmark świąteczny w Rynku Trybunalskim w 2022 roku

Dzieje się w weekend przed świętami. Wigilia miejska, jarmar...

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto