Sokół, Concordia i Kutno grają dalej w Pucharze Polski

Dariusz Piekarczyk
Fantastyczna postawa drużyn naszego regionu w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu ogólnopolskim. Trzy drużyny, które w środę grały, przeszły pomyślnie rundę przedwstępną.

Największą niespodziankę sprawiła Concordia Piotrków, która pokonała na wyjeździe solidny Rozwój Katowice 1:0. Podopieczni trenera Zbigniewa Karbownika mogli wygrać wyżej, ale w 60 minucie Tomasz Wolan nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił bramkarz Rozwoju Karol Płonka.

W rundzie wstępnej Concordię czeka wyjazdowy mecz z drugoligową Resovią Rzeszów (4 sierpnia), która wygrała w Pińczowie z Nidą 2:0.

Za to Sokół Aleksandrów wygrał na boisku w Rudzie Bugaj z Jeziorakiem Iława 3:1. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 60 minucie czerwoną kartkę ujrzał ich bramkarz Maciej Kula. W rundzie wstępnej aleksandrowianie zmierzą się na swoim boisku z Olimpią Elbląg (4 sierpnia), która pokonała Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0.

MKS Kutno wygrał, po dogrywce, ze spadkowiczem z II ligi wschodniej Przebojem Wolbrom 1 :0. W rundzie wstępnej kutnowianie mają wolny los.

- Bohaterem meczu był bramkarz gości Maciej Palczewski - uważa kierownik MKS Andrzej Królak. - Bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. Już w pierwszej połowie powinniśmy strzelić co najmniej dwa gole. Znakomite sytuacje zmarnowali jednak Kamil Zagajewski i Sylwester Płacheta.

W czwartek kutnowianie wyjeżdżają na obóz do Solaca Kujawskiego, gdzie będą trenować przez tydzień. Mają też zaplanowane mecze kontrolne z Chemikiem Bydgoszcz, Spartą Brodnica oraz Włoclavią Włocławek.

W najbliższą sobotę mecz rundy wstępnej gra Pelikan Łowicz, który spotka się w Sosnowcu z Zagłębiem.

Sokół Aleksandrów - Jeziorak Iława 3:1 (1:1)

Gole: 1:0 - Przemysław Woźniczak (2), 1:1 - Wojciech Figurski (6, karny), 2:1 - Krzysztof Kowalczyk (64), 3;1 - Piotr Golański (77, karny)

Sokół: Sima - Golański, Kamil Cyran, Woźniczak, Gajewski - Łagodziński (87, Wojtalski), Białek, Turek, Oktawian Maliszewski - Jan Karp (46, Pastusiak), Obi Uche (35, Krzysztof Kowalczyk). Trener: Bogdan Jóźwiak.

Rozwój Katowice - Concordia Piotrków 0:1 (0:1)

Gol: 0:1 - Mariusz Zaor (32)

Concordia: Kula - Hubert Adamski, Kukułka, Rafał Różycki, Moliński - Michał Wrzesiński (60, Sebastian Wiśniewski), Szymczyk, Juszkiewicz, Potocki (87, Stolarski) - Wolan, Zaor (83, Oshikoya). Trener: Zbigniew Karbownik.

MKS Kutno - Przebój Wolbrom 0:0, 1:0 - po dogrywce

Gol: 1:0 - Rafał Jankowski (107)

MKS Kutno: Mateusz Wojtczak - Grzybowski, Przemysław Michalski, Trzeciak, Rutkowski - Znyk, Kubiak, Zagajewski (88, Marcin Dopierała), Sobczak (73, Mensah) - Płacheta, Jankowski. Trener: Paweł Ślęzak.