SPR Lublin - Piotrcovia 30:23 - Sensacji w Lublinie nie było

Bogusław Kukuć
W trzecim, decydującym o awansie do półfinału PGNiG Superligi piłkarek ręcznych meczu w Lublinie, broniący tytułu SPR pokonał Piotrcovię 30:23 .

Piotrkowianki źle zaczęły (było 4:0 dla SPR), ale z upływem minut poczynały sobie odważnie i pomysłowo. Po przerwie przez 6 minut nie padały gole. Jeszcze w 38. minucie pachniało sensacją, bo Piotrcovia przegrywają tylko 15:16 i grała w przewadze, której jednak nie wykorzystała. Później był festiwal byłej piotrkowianki Kristiny Repelewskiej i ona przesądziła o awansie.

SPR Lublin - Piotrcovia 30:23 (15:13)
SPR Lublin: Rurkowska, Baranowska, Mieńko - Danielczuk 1, Wilczek, Kuciń-ska 1, Majerek 5, Marzec 3, Wojdat, Re-pelewska 10, Puchacz 4, Skrzyniarz 1, Mihdaliova 2, Wojtas 3.
Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Wypych 6, Szafnicka 2, Rol 2, Mijas 2, Szczecina, Krzysztoszek 5, Mielczewska , Podrygała, Kopertowska 2, Gleń 1, Dąbrowska 3
.

Reprezentacja Polski juniorek awansowała do finałów mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Czechach. W tur nieju kwalifikacyjnym w Goleniowie Pol ki uległy Węgierkom 19:22 i pokonały Litwę 30:24 oraz Grecję 33:24, choć we wczorajszym meczu przegrywały już 0:5.