Zawody wędkarskie na Zalewie Sulejowskim. Kto został Spinningowym Mistrzem Piotrkowa? [ZDJĘCIA]

tyka, mat. UM Piotrków
W Otwartych Spinningowych Mistrzostwach Piotrkowa Trybunalskiego, które odbyły się w niedzielę, 4 października na Zalewie Sulejowskim wzięło udział 38 zawodników. Kto zdobył mistrzowski tytuł?

- Zalew Sulejowski okazał się łaskawy dla 20 startujących, którzy zaliczyli zawody złowieniem wymiarowej ryby – mówi Sławomir Góra z Koła PZW nr 12 Piotrków – Miasto, które było organizatorem zawodów. - Wędkarze musieli zmagać się z różną pogodą, a zawody skrócono o godzinę ze względu na burzę i porywisty wiatr - dodaje.

W 6-godzinnej turze zawodnicy złowili, 6 szczupaków i 92 okonie. Największą rybą zawodów był szczupak o długości 63,1 cm złowiony przez Cezarego Duka, a największy okoń miał 28,2 cm.

Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że spinningowym mistrzem Piotrkowa Trybunalskiego został Łukasz Jurga. Zwycięzca złowił 2 szczupaki i 13 okoni, co przełożyło się na 4000 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Marcin Źródelny, który zgromadził 2200 pkt (2 szczupaki), a na trzecim Emil Duda – 2080 pkt (15 okoni). Puchary najlepszym zawodnikom wręczył wiceprezydent Andrzej Kacperek.