AKS Piotrków: sześć medali na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików

Patrycja Kłos

Piotrkowscy zapaśnicy wrócili z Radomska z sześcioma medalami

Dariusz Śmigielski
W Radomsku odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w zapasach stylu klasycznego.

W zawodach bardzo dobrze radzili sobie zapaśnicy z klubów okręgu piotrkowskiego: AKS Piotrków, GKS Bełchatów i Athletica Wola Krzysztoporska.

Indywidualnie najlepiej wypadli zawodnicy AKS Piotrków. Złote medale z zawodów przywieźli Michał Twardowski (kat. 38 kg) oraz Mateusz Szewczuk (kat. 47 kg). Ponadto srebrne krążki wywalczyli Bartosz Skóra (kat. 42 kg), Artur Chojnowski (kat. 47 kg) i Adrian Jamorski (kat. 100 kg). Na najniższym stopniu podium w tej samej kategorii wagowej stanął Maciej Kleczewski.

Cztery medale w zawodach wywalczyli młodzi zapaśnicy GKS Bełchatów. Z podopiecznych trenera Janusza Własto-wskiego brązowe medale zdobyli: Piotr Dyła (kat. 35 kg), Daniel Stępień (kat. 38 kg), Michał Troczyński (kat. 53 kg) i Damian Proszak (kat. 73 kg).

W zawodach startowali także zawodnicy z Woli Krzysztoporskiej. Największym sukcesem może pochwalić się Michał Jarek, który w kat. 59 kg wywalczył brązowy medal.

W Radomsku odbył się także Turniej Młodzieży Szkolnej i Kadetów w zapasach stylu klasycznego.

W zawodach młodzieży szkolnej z klubów okręgu piotrkowskiego medale zdobywali:

kat. 29 kg -1. Kacper Bógdał (AKS), kat. 32 kg - 1. Marcin Ciesielski (Athletic), kat. 35 kg - 1. Mariusz Ciesielski (Athletic), 2. Kajetan Olejnik (AKS), kat. 38 kg - 1. Daniel Stępień (GKS), 2. Jakub Łysoń (AKS), kat. 42 kg - 1. Bartosz Wolski, 2. Igor Gmitrasiuk, 3. Rafał Kowalczyk (wszyscy AKS), kat. 47 kg - 1. Kacper Alberciak (Athletic), kat. 53 kg - 2. Mateusz Hochman (GKS), kat. 59 kg - 1. Dawid Stasiak (GKS), kat. 85 kg - 1. Mateusz Osowski (GKS).

W turnieju kadetów najlepiej wypadli zawodnicy: kat. 54 kg - 1. Michał Tomaszewski, 2. Jacek Krawczyk, Rafał Nowak (wszyscy AKS), kat. 58 kg - 1. Patryk Barczewski, 2. Konrad Krawczyk, 3. Mateusz Krawczyk (wszyscy AKS), kat. 63 kg - 1. Sebastian Słodkowicz (AKS), 2. Łukasz Jarek, 3. Bartłomiej Pijewski (obaj Athletic), kat. 69 kg - 1. Damian Cierlik (AKS), kat. 76 kg - 2. Dawid Malczyk (Athletic), kat. 85 kg - 3. Adam Wodo (AKS), kat. 100 kg - 3. Patryk Rzeźnik (AKS).