MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Baseny letnie w Piotrkowie powstają przy ul. Żwirki za Stadionem Miejskim Concordia. Mają być oddane do użytku w lipcu 2024. ZDJĘCIA

Dariusz Śmigielski
Dariusz Śmigielski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Baseny letnie w Piotrkowie powstają przy ul. Żwirki za Stadionem Miejskim Concordia. Podpisano umowę z wykonawcą obiektu. Urzędnicy obiecują, że z obiektu będzie można korzystać już w lipcu 2024. Sprawdźcie szczegóły inwestycji. Zobaczcie jak prezentują się baseny w fotogalerii. WIZUALIZACJE

Baseny letnie w Piotrkowie powstają przy ul. Żwirki za Stadionem Miejskim Concordia

Rozpoczyna się budowa basenów letnich w Piotrkowie przy ul. Żwirki za Stadionem Miejskim Concordia. W skład kompleksu wejdą trzy baseny sezonowe otwarte o konstrukcji stelażowej, dwie zjeżdżalnie z własnymi hamowniami, wodny plac zabaw – splash park oraz brodzik dla najmłodszych użytkowników. Urzędnicy zapowiadają, że z basenów będzie można korzystać już w lipcu 2024. W piątek 5 kwietna 2024 podpisano umowę z wykonawcą inwestycji.

-To co realizujemy, to nie tylko trzy baseny o różnej głębokości adresowane dla najmłodszych, starszych i dorosłych, mówi Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. Będzie także wodny plac zabaw dla dzieci z brodzikiem wyposażony m.in. w zjeżdżalnie i zabawki do strzelanki wodnej. Powstanie też duża plaża trawiasta i nowy parking. Bedą leżaki i parasole. Z atrakcji wodnych jednocześnie będzie mogło korzystać 270 osób, natomiast z całego obiektu łącznie z miejscami zacienionymi i trawiasta plażą 1500 osób. To nie będzie obiekt pływacki, ale typowo rekreacyjny. Mam nadzieję, połączoną z przekonaniem na początki lipca będzie można zaprosić mieszkańców do korzystania z basenów.

Koszt budowy basenów letnich przy ul. Żwirki w Piotrkowie wyniesie 14 mln 289 tys. zł brutto. Wykonawcą inwestycji będzie AMS Budownictwo z Koziej Wsi w gminie Krasocin. W budżecie miasta Piotrkowa na realizację inwestycji zaplanowano 10 mln 955 tys. zł. Na realizację kompleksu basenów miasto pozyskało 8 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

-Jestem w wielu kwestiach zaskoczony w kontekście budowy basenów letnich w Piotrkowie, mówi Mariusz Staszek, piotrkowski radny. Szeroką tajemnicą była sprawa budowy tej inwestycji. Myśleliśmy, że to będą prawdziwe baseny odkryte wykonywane w technologii budowlanej, a tu się okazuje, że to są modułowe, czyli możemy je zwinąć i przesunąć w inne miejsce. Dla mnie jest to taka trochę kampanijna zagrywka. Dziwne, że nie mogliśmy się o tym wcześniej dowiedzieć, jedynie teraz dużo inwestycji przed samymi wyborami, o których my jako radni się dowiadujemy. Dziwne też jest to, że do tej pory prezydent starał się oszczędzać na wszystkim, a teraz nagle w kampanii wyborczej dowiadujemy się, że o 3 mln większa wartość będzie realizowana jeżeli chodzi o tę inwestycję.

Kompleks basenów letnich w Piotrkowie, szczegóły inwestycji:

  • basen sezonowy o wymiarach 22,76 x 12,7 m, głębokość 1,20 m,
  • basen sezonowy o wymiarach 16,5 x 9,0 m, głębokość 1,00 m,
  • basen sezonowy o wymiarach 9 x 12,7 m, głębokość 0,6 m,
  • dwie zjeżdżalnie z własnymi hamowniami
  • wodny plac zabaw – splash park
  • brodzik żelbetowy ze skimmerami wykończonymi folią basenową

Wszystkie niecki basenowe będą dostępne ze wspólnej drewnianej konstrukcji pomostowej. Dostęp do niecek, zjeżdżalni, wodnego placu zabaw z brodzikiem i splashparkiem ograniczony będzie barierkami.
Wejście na strefę wodną odbywać się będzie poprzez projektowane nogomyjki oraz prysznice plenerowe.

Baseny letnie w Piotrkowie powstają przy ul. Żwirki za Stadionem Miejskim Concordia

Baseny letnie w Piotrkowie powstają przy ul. Żwirki za Stadi...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto