Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

AKS Piotrków znów pokazał klasę

Łukasz Cichuta
Patryk Barczewski z AKS Piotrków zdobył srebrny medal w kategorii 58 kg
Patryk Barczewski z AKS Piotrków zdobył srebrny medal w kategorii 58 kg Dariusz Śmigielski
Trzy medale wywalczyli zapaśnicy AKS podczas XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013. Zawodnicy rywalizowali w piotrkowskiej hali Relax.

Do rywalizacji przystąpiło ponad dwustu zawodników z kategorii junior młodszy. Z Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków najlepiej wypadł Michał Tomaszewski, który zwyciężył w kat. 50 kg. W finale piotrkowianin pokonał Bartłomieja Klimka, reprezentanta Śląska Wrocław.

- Walka była bardzo wyrównana. Pierwsze starcie wygrał zawodnik Śląska, drugie Michał i przy remisie decydowała większa liczba ostrzeżeń za pasywność - mówi Karol Sala, trener zapaśników AKS. - Tu było 2-0 na niekorzyść przeciwnika Michała.

Na duże słowa uznania zasłużył także Patryk Barczewski, który w kat. 58 kg wywalczył srebrny medal. Barczewski w finale musiał uznać wyższość Adriana Błosmyka, reprezentującego Agros Żary.

- Szkoda Patryka, bo po pierwszej rundzie to on był lepszy i zdecydowanie prowadził - mówi Karol Sala, trener zapaśników AKS. - Niestety, w końcówce walki dał sobie odebrać wygraną i stracił złoty medal.

Medal z tego samego kruszcu wywalczył także Damian Cierlik startujący w kat. 63 kg. Piotrkowianin w decydującej walce minimalnie przegrał z Wojciechem Todysem (Olimp Janów).

Z pozostałych zawodników na wyróżnienie zasłużyli jeszcze Rafał Nowak (kat. 54 kg) oraz Maciej Kleczewski (kat. 100 kg). Obaj wywalczyli piąte miejsca. Ponadto na siódmej lokacie sklasyfikowani zostali: Mateusz Szewczuk (kat. 50 kg) oraz Patryk Sitek, który startował w kat. 76 kg. Wyróżnić jeszcze można Jacka Krawczyka, który w kat. 54 kg zajął jedenaste miejsce.

W zawodach startowali także zawodnicy GKS Bełchatów. Wśród nich największy sukces zanotował Dariusz Madej, który zajął dziewiąte miejsce w kat. 42 kg. Biorący udział w turnieju zawodnicy Athletica Wola Krzysztoporska nie odnosili większych sukcesów.

W ogólnej klasyfikacji klubowej najlepiej wypadł AKS Piotrków (49 pkt.) wyprzedzając na podium Cartusię Kartuzy i Orlika Wierzbica. W punktacji wojewódzkiej łódzkie zajęło drugie miejsce.