Grudzień w Piotrkowie Trybunalskim: Przegląd prasy z listopada 2021 w Piotrkowie Trybunalskim, najważniejsze informacje miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Piotrków Trybunalski zmienił się  w listopadzie 2021?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Piotrków Trybunalski zmienił się w listopadzie 2021? CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Podwyżki dla wójta Moszczenicy Marcelego Piekarka o 94 procent, dla przewodniczącej Rady Gminy Małgorzaty Domańskiej o 60 procent”?

Przegląd listopada 2021 w Piotrkowie Trybunalskim: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Podwyżki dla wójta Moszczenicy Marcelego Piekarka o 94 procent, dla przewodniczącej Rady Gminy Małgorzaty Domańskiej o 60 procent

Bardzo wysoką podwyżkę wynagrodzenia dla wójta Moszczenicy Marcelego Piekarka - aż o 94 procent, zaś dla dla przewodniczącej Rady Gminy Małgorzaty Domańskiej o 60 procent uchwalili radni gminy Moszczenica. Podwyżki dla pozostałych włodarzy w powiecie piotrkowskim będziemy publikować sukcesywnie w tym tygodniu w naszym serwisie Piotrków Trybunalski NaszeMiasto.pl, a także na łamach tygodnika "7 Dni", ukazującego się z "Dziennikiem Łódzkim".

📢 Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie południowej obwodnicy Piotrkowa. Poznaj warianty przebiegu obwodnicy

W poniedziałek, 29 listopada, rozpoczęły się konsultacje społeczne z mieszkańcami w sprawie projektu „Studium Komunikacyjnego dla potrzeb budowy południowej obwodnicy Miasta Piotrkowa Trybunalskiego”. W propozycji są 3 warianty przebiegu planowanej południowej obwodnicy miasta. Piotrkowianie mogą już zgłaszać swoje wnioski i uwagi.

📢 Śmiertelny wypadek na ul. Dmowskiego w Piotrkowie. Nie żyje kierowca mitsubishi

Nie żyje kierowca mitsubishi carisma, które czołowo zderzyło się z bmw. Do wypadku doszło w piątek w nocy na ul. Dmowskiego w Piotrkowie.

Zrób sobie prezent

miejsce #1

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9A 2/32GB Szary

677,38 zł399,00 zł-41%
miejsce #2

Apple

Apple iPhone SE 2020 64GB Czarny

3 146,31 zł2 048,78 zł-35%
miejsce #3

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9C 3/64GB Szary

845,00 zł589,00 zł-30%
miejsce #4

Apple

Apple iPhone 12 Mini 64GB Niebieski Blue

3 711,99 zł3 045,00 zł-18%
miejsce #5

Poco

POCO X3 Pro 8/256GB Czarny

1 109,90 zł
miejsce #6

Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 9 4/128GB Szary

542,65 zł
miejsce #7

Xiaomi

Xiaomi Redmi 9 4/64GB Szary

452,17 zł
Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Piotrków Trybunalski: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Piotrkowa Trybunalskiego. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pseudografficiarz złapany na gorącym uczynku: Pobazgrał kamienicę przy Farnej w Piotrkowie

Dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców Piotrkowa, w sobotę, 27 listopada, policjanci i strażnicy miejscy złapali na gorącym uczynku pseudografficiarza - kibica Widzewa, który sprayem pobazgrał elewację kamienicy przy ulicy Farnej.

📢 Piotrków: Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Władysława Hartmana w 5. rocznicę jego śmierci, 29.11.2021 - ZDJĘCIA

Tablicę upamiętniającą Władysława Hartmana w 5. rocznicę jego śmierci odsłonięto w Piotrkowie w poniedziałek, 29.11.2021. Umieszczono ją na budynku ul. Słowackiego 26 w Piotrkowie Trybunalskim, w którym mieszkał Władysław Hartman. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.

📢 Niedzielne morsowanie w Piotrkowie i w Moszczenicy, 28.11.2021. Dodatkowo Wierzejskie Morsy pojechały dziś do Rybakówki ZDJĘCIA

Niedziela to już tradycyjnie dzień kąpieli dla Wierzejskich Morsów i członków Klubu Morsa Moszczenica. Ci pierwsi zaliczyli dziś pluskanie w Bugaju, ale i kąpiel w stawie w Rybakówce.

📢 Bazar w Piotrkowie w pierwszą niedzielę Adwentu. Są już choinki i pierwsze ozdoby bożonarodzeniowe ZDJĘCIA

Na bazarze przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie, w ostatnią listopadową niedzielę, a jednocześnie pierwszą niedzielę Adwentu, już można było kupić choinki. Na razie jeszcze sztuczne, ale cieszyły się zainteresowaniem klientów, którzy robili już świąteczne zakupy.

📢 Rynek w Piotrkowie i biuro PiS wymazane sztuczną krwią: "Macie krew na rękach". Interweniowała policja, 28.11.2021 - ZDJĘCIA, FILMY

Rynek w Piotrkowie i biuro PiS wymazano sztuczną krwią. "Macie krew na rękach" - głosił napis czerwoną kredką w sprayu na Rynku Trybunalskim, a pod pręgierzem ustawiono kukłę symbolizującą kobietę ciężarną. Taki happening zorganizował w niedzielę, 28.11.2021, Piotrkowski Strajk Kobiet. Interweniowała policja i straż miejska, traktując tę akcję jako akt uszkodzenia mienia.

📢 Jarmark Bożonarodzeniowy w Sulejowie został oficjalnie otwarty ZDJĘCIA

W sobotę, 27 listopada, w Sulejowie - a dokładniej w Hotelu Podklasztorze - oficjalnie został otwarty Jarmark Bożonarodzeniowy. Magiczna atmosfera będzie prawie do samych świąt...

📢 Miejska Orkiestra Dęta w Piotrkowie uczciła święto swojej patronki, św. Cecylii wręczeniem "Cecylek" ZDJĘCIA, FILM

W kościele oo. Bernardynów w Piotrkowie, w sobotni wieczór, 27 listopada, odbyła się uroczysta msza w intencji muzyków. W ten sposób Miejska Orkiestra Dęta w Piotrkowie uczciła święto swojej patronki, św. Cecylii. Po mszy wręczono wyróżnienia dla muzyków tzw. Cecylki.

📢 Edward Gierek z rodziną w słynnej willi w Konewce koło Spały [UNIKATOWE ZDJĘCIA]

Unikatowe zdjęcia Edwarda Gierka z rodziną zrobione w sierpniu 1974 roku w Konewce koło Spały znajdują się w zbiorach ośrodka Karta, który to gromadzi archiwa dotyczące XX wieku w Polsce. Zdjęcia do tej pory nie były znane szerszej publiczności.

📢 Pierwszy śnieg w Piotrkowie 2021. Kierowcy się raczej nie cieszą ZDJĘCIA

Zgodnie z zapowiedziami prognostyków, w piątek, 26 listopada, w Piotrkowie i w powiecie piotrkowskim spadł śnieg. Biała pierzynka na drzewach, dachach i trawnikach wygląda bajkowo, ale już na ulicach i chodnikach... gorzej.

📢 Otwarcie wystawy "Droga do morza" przed UJK w Piotrkowie ZDJĘCIA, FILM

Od piątku, 26 listopada, do niedzieli, 12 grudnia, w Piotrkowie będzie można oglądać wystawę "Droga do morza". Multimedialna ekspozycja o historii Pomorza od 1918 roku jest częścią edukacyjnego realizowanego wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim i Muzeum Miasta Gdyni, w 100 rocznicę zaślubin Polski z morzem. Wystawa "wędruje" po Polsce, Piotrków jest drugim miastem na jej trasie.

📢 Ciało mężczyzny znaleziono w lesie w Tomawie. To zaginiony 42-latek z Antonielowa w gminie Łęki Szlacheckie, 26.11.2021

Ciało mężczyzny znaleziono w lesie w Tomawie w piątek, 26.11.2021. Zlokalizowano je na terenie bagiennym dzięki filmom z drona. Policja już potwierdziła, ze to zaginiony 42-latek z Antonielowa w gminie Łęki Szlacheckie, który zaginął 2,5 miesiąca temu i ostatni raz był widziany w Tomawie, w nocy z 9 na 10 września. Ciało zidentyfikowała po południu rodzina zmarłego.

📢 Daniel Olbrychski w Mediatece (Miejskiej Bibliotece Publicznej) w Piotrkowie - 25.11.2021

W Mediatece, czyli Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie, odbyło się spotkanie z Danielem Olbrychskim. Rozmowa z aktorem była wstępem do projekcji filmu „Maria Skłodowska-Curie” w reż. Marie Noelle.

📢 Zakażony COVID-19 w kościele NSJ w Piotrkowie. Sanepid apeluje do uczestników koncertu jubileuszowego szkoły muzycznej

Osoba zakażona COVID-19 była w kościele NSJ w Piotrkowie na koncercie jubileuszowym Państwowej Szkoły Muzycznej, który odbywał się 19.11.2021 o godz. 19. Piotrkowski sanepid apeluje do uczestników koncertu o samoobserwację stanu zdrowia. Wśród widzów byli przedstawiciele władz miasta, powiatu, województwa oraz parlamentarzyści.

📢 Radny Piotrkowa Piotr Gajda został ranny. Uległ wypadkowi na cmentarzu. Jest już po zabiegu - AKTUALIZACJA 25.11.2021

Radny Piotrkowa Piotr Gajda został poważnie ranny. Uległ wypadkowi na cmentarzu prawosławnym w Piotrkowie w środę, 24.11.2021. Radny upadł prawdopodobnie na metalowy krzyż, który przebił jamę brzuszną. Informację pierwszy podał portal piotrkowski24. Potwierdziliśmy ją w dwóch niezależnych źródłach. Dziś otrzymaliśmy ze szpitala informację o jego aktualnym stanie zdrowia.

📢 Wysoka podwyżka dla prezydenta Chojniaka i gigantyczne podwyżki diet radnych Piotrkowa Trybunalskiego przegłosowane, 24.11.2021

Wysoka podwyżka wynagrodzenia dla prezydenta Chojniaka (o 78 proc.) i gigantyczne podwyżki diet radnych Piotrkowa (nawet o 149 procent!) uchwaliła Rada Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Wyniki kopertowego głosowania podał na sesji korespondencyjnej w środę, 24.11.2021, przewodniczący RM Marian Błaszczyński.

📢 Joanna Łuczak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Pracownikiem Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego 2021

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Jeden z trzech głównych konkursów ogłoszonych przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi wygrała Joanna Łuczak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie, która została Pracownikiem Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego 2021. W konkursie, ale w innej kategorii, zostały wyróżnione także: Sylwia Grałek z PCPR w Piotrkowie oraz Katarzyna Łochocka, koordynator Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie.

📢 Nowe bloki w Piotrkowie powstają na potęgę. Boom mieszkaniowy trwa. Co i gdzie się buduje? 23.11.2021 - ZDJĘCIA

Nowe bloki w Piotrkowie powstają na potęgę. Boom mieszkaniowy trwa. Co i gdzie się buduje? Na zdjęciach w galerii pokazujemy inwestycje zlokalizowane przy ulicach: Belzackiej, Źródlanej, Szkolnej, Broniewskiego i Nowy Świat. Zobaczcie!

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie