Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Imprezy, wydarzenia na weekend 21-23 lipca w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim. Gdzie się bawić?

dag
Jak co tydzień przygotowaliśmy kalendarz imprez i wydarzeń. Sprawdź, co będzie się działo w Piotrkowie i regionie w weekend 21-23 lipca!

Nocne zwiedzanie wystawy w ODA
Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się wystawa szkła unikatowego "ASP - Artyści Szkła Piotrkowskiego".
W piątek, 21 lipca, o godz. 20.30, miną dokładnie 4 tygodnie od jej wernisażu. I właśnie jutro, organizatorzy zapraszają na nocne zwiedzanie wystawy. Po wystawie oprowadzi i opowie jeden z kuratorów - Andrzej Hoffman.
Galeria ODA, ul. Sieradzka 8. Czas zwiedzania ok. 1,5 godz.
Wstęp bezpłatny.
Wystawa dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2023”.

Potańcówka w Rynku Trybunalskim
W najbliższą sobotę (22 lipca) w Rynku Trybunalskim odbędzie się pierwsza piotrkowska potańcówka. Imprezę poprowadzi Jarosław Skrabek.

Piotrkowska Potańcówka to najnowsza propozycja wakacyjnych imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury. Oprócz kilkugodzinnej zabawy okraszonej tańcem, muzyką i śpiewem, będzie również okazja do spędzenia aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Pierwsza Piotrkowska Potańcówka rozpocznie się o godz. 20. Wstęp bezpłatny. Następna taneczna impreza zaplanowana jest na 18 sierpnia.

Święto miodu w Piotrkowie już w niedzielę

Przejażdżka rowerowa z olimpijczykami
Rowery Mogiła organizują spotkanie i przejażdżkę ze znanymi olimpijczykami - Mieczysławem Nowickim i Tadeuszem Mytnikiem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.30 w sobotę, 22 lipca, przy domu handlowym Merkury.

Kolory Polski - Koncert Filharmonii Łódzkiej w kościele NNMP w Rozprzy
"Koncert w Rozprzy pozwoli zbliżyć się do fenomenu mało znanej ukraińskiej muzyki barokowej. Jej specyficzną cechą był śpiew polifoniczny zwany „partes” (od łac. partes – partie: głosy chóralne). Utwory z XVII i XVIII wieku wykona zespół Partes, który powstał w 2019 r. w ramach projektu „Musica Sacra Ukraina: Partes Dimension”. Dyrektorką artystyczną projektu i jednocześnie dyrygentką chóru jest Natalia Chmilewska – śpiewaczka, dyrygentka i muzykolożka. Nad poszczególnymi utworami muzycy pracują w formule laboratorium: ukoronowaniem jak najbardziej wszechstronnego poznania i analizy dzieła jest jego wykonanie koncertowe lub w studiu nagraniowym. Na „Kolorach Polski” zabrzmią utwory a cappella i z towarzyszeniem organów, autorstwa m.in. Mykoły Dyleckiego, jednego z najbardziej znanych ukraińskich kompozytorów tamtego czasu, który studiował w Wilnie oraz Warszawie i odwoływał się do twórczości kompozytorów polskich.

Artykuł aktualizowany

Imprezy, wydarzenia na weekend 21-23 lipca w Piotrkowie i po...

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto