Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Kozica-Poterała górą w turnieju o puchar dyrektora OSIR-u w Piotrkowie

Łukasz Cichuta
Archiwum NaszeMiasto.pl
Para Wiesław Kozica i Dariusz Poterała okazała się najlepsza w Turnieju Par Deblowych o puchar dyrektora OSIR-u.

Do turnieju przystąpiło dziesięć par. Zawodnicy, aby móc wziąć udział w zawodach, musieli łącznie mieć skończone 85 lat.

Wszystkich zawodników w drodze losowania podzielono na dwie grupy po pięć par. Rozgrywki prowadzono systemem każdy z każdym.

Mistrzowie w grupie pokonali kolejno: 6/3, 6/4 Grzegorza Żurkowskiego i Igora Łobodzińskiego, 6/4, 6/3 Tadeusza Nowaka i Bartłomieja Sobczyka, 6/7(4), 6/3, 10/7 Władysława Ciołka i Marcina Cieślika oraz 6/4, 6/4 Wojciecha Marszała i Jakuba Krawczyka.

W ćwierćfinale para Kozica- Poterała wygrała walkowerem z Jarosławem Łągwą i Arturem Stawskim, a w półfinale pokonała 6/1, 6/0 Jacka Wężyka i Marka Rataja. Najwięcej jednak emocji przyniosło spotkanie finałowe, w którym Kozica-Poterała po zaciętej walce ograli 3/6, 6/4, 10/6 Władysława Ciołka i Marcina Cieślika.

Kolejnym wygranym turniejem w Czechach może pochwalić się Piotr Matuszewski z TUKS Kozica. To już drugi zwycięski turniej singlowy 14-latka w kategorii juniorów do lat 18 u południowych sąsiadów. Tym razem zawody odbyły się w Trutnovie, gdzie rozegrano turniej O Puchar Karkonoszy.

W singlu Matuszewski pokonał kolejno: w pierwszej rundzie 6/1, 6/0 Tomasza Prchala (Spartak Vrchlabi), w drugiej 6/4, 6/1 Daniela Rabasa (LTC Pardubice), w ćwierćfinale 6/4, 6/0 Milana Bartosa (Tenis-Centrum DTJ Hradec Kralove), w półfinale 6/1, 6/1 Tomasza Repaka (TK VCE Hradec Kralove) i w finale w takim samym stosunku Daniela Broża, także TK VCE Hradec Kralove.