Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 w zapasach w stylu klasycznym w sobotę w Piotrkowie

Łukasz Cichuta
Trener AKS liczy na Radosława Grzybickiego, który walczyć będzie w kat. 96 kg

Dariusz Śmigielski
W zawodach startować będą podopieczni trenera Henryka Grabowieckiego.

Piotrkowianie po wrześniowych mistrzostwach Polski seniorów, na których wywalczyli aż pięć medali na pewno są mocno zmotywowani, by ten sukces powtórzyć również w sobotnich zawodach.

W AKS-ie najbardziej liczą na Radosława Grzybickiego, który walczył będzie w kat. 96 kg, Dawida Szkodzińskiego (kat. 55 kg) i Edgara Melkumova (kat. 66 kg). Być może miłą niespodziankę sprawi któryś z pozostałych startujących zawodników AKS - Jacek Tomaszewski (kat. 74 kg), Dawid Pawlik (84 kg), Kamil Witaszewski (96 kg), Adam Król (74 kg), czy Krzysztof Jończyk (kat. 55 kg).

Sobotnie zawody odbędą się w hali Relax. Zawodnicy na matach pojawili się już po godz. 9 i do godz. 13.30 rywalizować będą w walkach eliminacyjnych. Od godziny 14 do 14.30 zaplanowano przerwę, po której nastąpi uroczyste otwarcie zawodów (ok. godz. 15). Następnie zaplanowano walki półfinałowe i finałowe. Wstęp na zawody jest wolny.

Tymczasem kolejne medale przywieźli kadeci, którzy startowali w Jesiennym Pucharze Polski Kadetów w Radomiu.

Piotrkowianie wywalczyli dwa srebrne medale. W kat. 50 kg drugi był Michał Tomaszewski, który w finale uległ 1-2 reprezentantowi Ukrainy Ivanowi Rywhy.

Z kolei w kat. 54 kg tę samą lokatę zajął Patryk Barczewski, przegrywając prze tusz z Damianem Tokarskim, zawodnikiem Orlika Wierzbica.

Ponadto dwóch zapaśników z Piotrkowa znalazło się tuż za podium. Piąty w kat. 46 kg był Mateusz Szewczuk, a w kat. 100 kg Patryk Rzeźnik.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani