MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy aparat do diagnostyki obrazowej w szpitalu w Piotrkowie. Bada szybciej i precyzyjniej. Zobaczcie ZDJĘCIA!

Dagmara Kubczak
Pacjenci szpitala wojewódzkiego przy ul. Rakowskiej korzystają już z nowego, cyfrowego aparatu RTG. Oficjalne otwarcie zmodernizowanej pracowni rentgenowskiej odbyło się w środę, 5 czerwca. Nowoczesne urządzenie do diagnostyki obrazowej umożliwia nie tylko szybsze i lepsze wykonanie zdjęcia, ale też o wiele bardziej precyzyjne zbadanie chorego.

Nowy aparat RTG w szpitalu wojewódzkim w Piotrkowie. Bada szybciej i precyzyjniej

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Kopernika w Piotrkowie ma nowy sprzęt do diagnostyki obrazowej. Nowoczesny aparat do zdjęć rentgenowskich już "prześwietla" pacjentów. Dodatkowo, nowa pracownia diagnostyki obrazowej, w której stanęło wcale niemałe urządzenie, poprawiła nie tylko komfort badania, ale też komfort pracy personelu medycznego.

Najważniejszą zmianą dla pacjentów jest zastąpienie starej generacji, wysłużonego aparatu do prześwietleń nowoczesnym sprzętem. Nowe urządzenie, zakupione dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego (koszt remontu i zakupu jest nie bagatelny: 1,9 mln zł), to cyfrowy aparat RTG z zawieszeniem sufitowym, posiadający wiele nowoczesnych funkcji.

- Rentgen zmienił się z analogowego na cyfrowy. Kiedyś wywoływaliśmy zdjęcia z płynami, potem mieliśmy skaner, który wykonywał zdjęcia metodą analogową, a następnie dane były obrabiane cyfrowo. A dziś mamy aparat cyfrowy, który robi zdjęcie i ono automatycznie idzie do gabinetu lekarza. Zdjęcie można odtworzyć od razu na każdym komputerze. Na pewno jest szybciej, bo nie mamy skanera pośredniego, poza tym ekspozycja jest zarchiwizowana, a klisze zawsze można było zgubić lub zniszczyć - tłumaczyła Marzena Cięciek, koordynator personelu średniego ZDO.

Dotykowy ekran, automatyczny ruch między lampą RTG a detektorami, czy zmotoryzowane ruchy aparatu sprawiają, że diagnostyka będzie odbywać się sprawniej i będzie znacznie dokładniejsza.

- Oprócz nowego, w pełni cyfrowego aparatu rtg, dotacja z budżetu samorządu łódzkiego została też przeznaczona na adaptację i kompleksowe wyremontowanie pracowni. Teraz zdecydowanie zmniejszy się czas badania, a co za tym idzie kolejki do badania powinny się znacząco zmniejszyć. Urządzenie jest bezpieczne, a nasz personel chwali m.in. to, że urządzenie jest bardzo intuicyjne i łatwiejsze w obsłudze - nie trzeba ręcznie ustawiać pola, w którym trzeba dany obszar ciała sfotografować - podkreślał Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego.

W otwarciu pracowni uczestniczyli dyrektorka Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie, Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba, przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Tomasz Trzaskacz oraz kadra medyczna, a proboszcz Bazyliki Mniejszej, czyli Fary, ks. Grzegorz Gogol poświęcił nową pracownię.

- Wszystkie badania z zakresu diagnostyki obrazowej są bardzo ważne dla oceny zdrowia i życia pacjentów. Dlatego poprawa bezpieczeństwa i jakości jest bardzo ważna. Jesteśmy wdzięczni, że tak duże środki od samorządu popłynęły do naszego szpitala - podkreślała dyrektorka szpitala, Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz.

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika ma w sumie 8 aparatów RTG, w tym m.in. w budynku głównym dwa urządzenia stacjonarne - nowy cyfrowy i półcyfrowy, który służy na oddziale SOR.

Zobaczcie zdjęcia nowego aparatu do zdjęć rentgenowskich:

Nowy aparat do diagnostyki obrazowej w szpitalu w Piotrkowie...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto