Piotrcovia u siebie pokonała Koronę Handball. Zdecydowała jedna bramka

kw
Piotrcovia u siebie jedną bramką pokonała w sobotę, 6 października, Koronę Handball Kielce Dariusz Śmigielski
W sobotę, 6 października, po wyrównanym meczu, Piotrkovia pokonała u siebie Koronę Handball z Kielc.

Piotrcovia - Korona Handball Kieclce 25:24 (13:12)

Sobotnie spotkanie w hali Relax w Piotrkowie było wyjątkowo zacięte. Zawodniczki Piotrcovii praktycznie od 8 minuty nie oddały prowadzenia, ale o ich zwycięstwie zdecydowała przewaga tylko jednej bramki.

W ostatniej minucie Piotrcovia prowadziła 25:24, ale rzut zawodniczki Korony, które miały wtedy piłkę, ku radości piotrkowskich kibiców trafił w poprzeczkę.

Dla piłkarek Korony to trzecia z rzędu porażka, choć w poprzednim sezonie wygrały trzy z czterech spotkań z Piotrcovią.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt, Kolasińska - Klonowska 3/1, Senderkiewicz 2, Zaleśny, Kopertowska 3, Wypych 6, Wasilewska 2, Ciura 3, Cygan, Ivanović 1, Belmas 1, Despodovska 2, Gajewska 2.

Kary: 8 minut (Senderkiewicz 4, Kopertowska i Ciura po 2).
Karne: 1/3

Korona: Orowicz - Zimnicka, Dominika Więckowska 3, Gliwińska 5, Magdalena Więckowska, Czekala 1, Skowrońska 2, Syncerz 8, Charzyńska 2, Mochocka 3, Jach, Homonicka, Kędzior

Kary 6 minut (Gliwińska, Charzyńska i Homonicka po 2).
Karne: 0/2

Za tydzień, 14 października, piłkarki Piotrcovii zmierzą się w hali Relax z zawodniczkami MKS Perła Lublin. Początek meczu o godz. 18.