oby, mat. PZPS
Piotrkowianin Michał Bąkiewicz zdobył mistrzostwo świata z reprezentacją Polski do lat 19 w siatkówce (U19) mat. PZPS
Piotrkowianin Michał Bąkiewicz, jako trener, zdobył mistrzostwo świata z reprezentacją Polski do lat 19 w siatkówce (U19). Polska w finale pokonała Bułgarię 3:0. Biało-Czerwoni powtórzyli sukces z 2015 roku, kiedy w decydującym meczu wygrali z Argentyną 3:2.

Polska reprezentacja do lat 19 w siatkówce pod wodzą trenera Michała Bąkiewicza zdobyła w Teheranie złoty medal FIVB Mistrzostw Świata U19. Polski Związek Piłki Siatkowej przypomina, że w 1999 roku w Arabii Saudyjskiej reprezentacja Polski kadetów zdobyła brązowy medal mistrzostw świata kadetów, a w tamtej drużynie grał właśnie Michał Bąkiewicz.

W całych mistrzostwach nasi zawodnicy stracili zaledwie jednego seta – w półfinałowym starciu z reprezentacją gospodarzy. Sam finał był popisem biało-czerwonych. W decydującym meczu Polacy pokonali reprezentację Bułgarii 3:0 (25:20, 25:19, 25:19).

Trener reprezentacji, piotrkowianin Michał Bąkiewicz, to były uczeń szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie, a potem znakomity siatkarz. Był m. in. wicemistrzem świata i mistrzem Europy, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Atenach oraz wielokrotnym mistrzem Polski. Grał w takich drużynach jak: AZS Częstochowa, Skra Bełchatów i AZS Olsztyn.

Piotrkowianin Michał Bąkiewicz zdobył mistrzostwo świata z r...