Polska - Finlandia 3:3 [ZDJĘCIA]

Kasia Renkiel
Polska - Finlandia 3:3. Towarzyski mecz reprezentacji Polski i Finlandii do lat 18 zakończył się remisem 3:3. Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Piotrkowie przy szczelnie wypełnionych trybunach.

Polska - Finlandia 3:3.. Po 94 minutach niezwykle emocjonującego meczu na stadionie Concordii w Piotrkowie, w którym zmierzyły się reprezentacje do lat 18, ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Na początku mecz nie zaczął się dobrze dla naszej reprezentacji, bo już w pierwszym kwadransie bramkę strzelił nam zawodnik z Finlandii, Anselmi Nurmela. Polacy odpowiedzieli Finom dopiero w 35 minucie, gdy do bramki gości trafił Robert Bartczak.

Po pierwszej połowie zawodnicy schodzili w pełni zmobilizowani. W drugiej padły aż cztery bramki. Najpierw w 67 minucie do siatki trafił Elias Ahde, a niespełna 10 minut później sędzia podyktował rzut karny dla Finów, którzy nie zmarnowali okazji i wbili Polakom trzecią bramkę (strzelcem był Richard Jensen).

Nasza reprezentacja zmobilizowała się jednak w końcówce meczu i w przeciągu trzech minut dwa razy trafiła do bramki rywali (Jakub Łukowski w 77 minucie i Damian Garbacik w 80 minucie). Rewanż już w najbliższy czwartek w Bełchatowie.

W przerwie między jedną i drugą połową nagrodzono zwycięzców turnieju gimnazjów z terenu Piotrkowa. Najlepsza okazała się drużyna z Gimnazjum na 5, na pozostałych stopniach podium uplasowały się drużyny z Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 4.