Przegląd tygodnia w Piotrkowie Trybunalskim, najważniejsze wydarzenia od 22.03 do 28.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Piotrkowa Trybunalskiego nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Piotrkowa Trybunalskiego nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Piotrkowa Trybunalskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „#zarażamydobrem. Cafe Roma przekazała kawę dla służb medycznych szpitala w Piotrkowie”?

Przegląd tygodnia Piotrków Trybunalski od 22.03 do 28.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 #zarażamydobrem. Cafe Roma przekazała kawę dla służb medycznych szpitala w Piotrkowie

#zarażamydobrem. Piotrkowianka Krysia Guzińska, prowadząca kawiarnię Cafe Roma w Piotrkowie, za pośrednictwem grupy Widzialna Ręka Piotrków Trrybunalski, przekazała kawę dla lekarzy, ratowników i personelu medycznego pracującego w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie.

📢 Koronawirus, Piotrków. Korona party w Piotrkowie. 15-letnia dziewczyna trafiła do szpitala. 3 inne osoby uciekły z kwarantanny

Piotrkowska policja ma pełne ręce roboty w czasach epidemii. Korona party, jak nazywa się dziś prywatki w większym gronie, odbyło się 25 marca późnym wieczorem na osiedlu Wyzwolenia w Piotrkowie. 15-letnia dziewczyna trafiła do szpitala. 3 inne osoby uciekły z kwarantanny.

📢 Córka Kasi Kowalskiej ma koronawirusa i jest w ciężkim stanie. Dramatyczne wyznanie piosenkarki. "Proszę was, nie wychodźcie z domu"

  • Dzisiaj dostałam telefon z jednego ze szpitali w Anglii, w którym leży moja córka, czy zgadzam się na jej intubację - powiedziała Kasia Kowalska na nagraniu, które udostępniła w internecie. Córka piosenkarki ma koronawirusa i walczy o życie.

Tygodniowa prasówka 22.03-28.03.2020 Piotrków Trybunalski: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Piotrkowie Trybunalskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Sejm: PiS zmienił w nocy Kodeks Wyborczy tak, by wybory mogły się odbyć 10 maja mimo epidemii koronawirusa. Opozycja oburzona i podzielona

Podczs nocnych głosowań nad tzw. tarczą antykryzysową posłowie Prawa i Sprawiedliwości wnieśli poprawkę o zmianie prawa wyborczego. Umożliwia ona m.in. głosowanie korespondencyjne dla osób przebywających na kwarantannie. - PiS za wszelką cenę prze do wyborów 10 maja - komentuje opozycja.

📢 Hantawirus nie przenosi się z człowieka na człowieka. Chiny uspokajają po informacjach o wykryciu nowego przypadku zakażenia

Świeża informacja z Chin o tym, że robotnik z prowincji Junnan padł ofiarą choroby zakaźnej - hantawirusa - wywołała obawy wielu osób na świecie. Pojawiły się pytania, czy w dobie pandemii koronawirusa nie mamy do czynienia z nowym groźnym wirusem. Naukowcy uspokajają, że hantawirus jest znany od dziesięcioleci, nie przenosi się z człowieka na człowieka i jest na niego szczepionka.

📢 Pilica jakiej już nie ma. W tym miejscu dziś jest Zalew Sulejowski [STARE ZDJĘCIA]

Taką Pilicę może pamiętają jeszcze najstarsi mieszkańcy naszego regionu, młodsi znają już tylko Zalew Sulejowski, który powstał na początku lat 70. Nasza wyjątkowa galeria prezentuje zdjęcia Pilicy, jej brzegów i wsi z czasów zanim powstał zalew. Wszystkie nasze zdjęcia pokazują Pilicę na odcinku od Smardzewic do Barkowic, pochodzą z końca lat 40., a także 50. i 60. i udostępnił je nam Andrzej Kobalczyk. Ich autorzy to m.in. Tadeusz Kawka oraz Andrzej Sosnowski. Zapraszamy do oglądania oraz polecamy nasze inne galerie związane z Zalewem Sulejowskim.

📢 Więźniowie piszą po ścianach! Zobacz zdjęcia z opuszczonego aresztu w woj. śląskim

Spędzali w zamknięciu często długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "malowidła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Selfie bohaterów. Poruszające zdjęcia medyków walczących z epidemią

Pozostanie w domu jest dla ciebie próbą? Są osoby, które przechodzą teraz o wiele trudniejszy sprawdzian. To medycy - lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, sanitariuszki i sanitariusze. Bez snu i odpoczynku, bez kontaktu z rodziną, narażeni są na nieprawdopodobny stres. Aby pokazać, jak teraz wygląda ich życie, medycy dzielą się zdjęciami swoimi i swoich kolegów - ich twarze są posiniaczone i podrażnione od kilkunastogodzinnego kontaktu z maseczkami i goglami ochronnymi. Swoje fotografie wrzucają do mediów społecznościowych, apelując przy tym: "Spójrzcie na nas. To nie żart. Zostańcie w domach".

📢 Ciało nagiej kobiety nad rzeką Luciążą we Włodzimierzowie. Czy to było zabójstwo?

Ciało nagiej kobiety nad rzeką Luciążą we Włodzimierzowie znalazł w piątek, 27 marca, po godz. 17 przypadkowy spacerowicz. Na razie nie wiadomo, czy to było zabójstwo czy też nieszczęśliwy wypadek. Na miejscu pracuje policja i prokurator, którzy wyjaśniają przyczynę i okoliczności śmierci. Zwłoki leżały nad rzeką prawdopodobnie od kilku dni.

📢 NA ŻYWO. Podglądamy najpiękniejsze zwierzęta z całego świata [KAMERY ONLINE]

Nic tak nie uprzyjemnia spędzania wolnego czasu, jak podglądanie zwierząt. Tym razem, mamy dla Was coś ekstra: lwy, niedźwiedzie polarne, słonie, orki i latające psy, które żyją w różnych zakątkach świata. Zobaczcie, gdzie i jak można je podglądać na żywo, klikając w galerię zdjęć. Na kolejne slajdy możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów.

📢 Koronawirus, Piotrków. Widzialna Ręka w Piotrkowie szykuje paczki żywnościowe [ZDJĘCIA]

Widzialna Ręka Piotrków Trybunalski działa raptem od półtora tygodnia, a już każdego dnia niesie realną pomoc, docierając do dziesiątek starszych i potrzebujących osób. W czasach epidemii, grupa piotrkowian działających całkowicie społecznie, z powodzeniem uprawia dziś wielkie pole do popisu, jakie w obliczu koronawirusa mają miejskie instytucje, ale którego - póki co - nie zagospodarowują. WR właśnie organizuje magazyn żywności w Piotrkowie i zbiera produkty, by przygotować 1000 (tysiąc) paczek dla seniorów.

📢 Piotrków: Znani piotrkowianie i mieszkańcy powiatu na zdjęciach z dzieciństwa. Poznajecie?

Nowy "challenge" na Facebooku polegający na pokazywaniu zdjęć z dzieciństwa znalazł rzeszę fanów, również w Piotrkowie i w powiecie piotrkowskim. Nic dziwnego, bo czarno-białe lub już wyblakłe zdjęcia, wyciągnięte z domowych archiwów, budzą uśmiech i przywołują wspomnienia cudownych lat. Włączamy się do zabawy i publikujemy zdjęcia znanych piotrkowian i mieszkańców powiatu (za ich zgodą) i zadajemy Państwu pytanie, czy ich poznajecie?

📢 Koronawirus, Sulejów. Szyją maseczki w zespole szkół w Sulejowie. Dla Widzialnej Ręki Piotrków

Uczestniczki zawodowych kursów kwalifikacyjnych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie szyją maseczki ochronne dla Widzialnej Ręki Piotrków Trybunalski.

📢 #zarażamydobrem Przyłbice w Koronie, podziękowania dla sprzedawców i przelew krwi. Najciekawsze akcje [przegląd NaM]

Szyją maseczki, produkują przyłbice ochronne dla szpitali, dowożą jedzenie dla seniorów, dziękują lekarzom, ratownikom medycznym i sprzedawcom. Cały kraj walczy z koronawirusem, ale w tym boju potrafimy się pięknie zjednoczyć, by pomóc innym. W cyklu #zarażamydobrem pokazujemy najciekawsze akcje, o których piszą m.in. dziennikarze portali naszemiasto.pl.

📢 #zarażamydobrem. Zduńskowolanin produkuje przyłbice ochronne dla szpitali na drukarce 3D

Zduńskowolanin rozkręcił produkcje przyłbic ochronnych dla szpitali. Pierwsze już trafiły do medyków. W internecie trwa zbiórka na niezbędne materiały.

📢 Koronawirus, Piotrków. Sesja Rady Powiatu Piotrkowskiego odbyła się mimo epidemii koronawirusa 26.03.2020

Mimo epidemii koronawirusa, w czwartek, 26 marca, obradowała Rada Powiatu Piotrkowskiego. Niektórzy radni zjawili się w maseczkach i rękawicach ochronnych. Sesję zorganizowano jednak w taki sposób, że radni obradowali w kilku różnych salach i głosowali zdalnie. Obrady przebiegły szybko i sprawnie. Można je było śledzić podczas transmisji na żywo w internecie.

📢 Maskara w sieradzkim więzieniu. Zginęło trzech policjantów - ZDJĘCIA Z PROCESU

To była prawdziwa jatka za więziennym murem w Sieradzu. 26 marca 2007 roku około godziny 8.30 strażnik więzienny Damian C. otworzył ogień z karabinu maszynowego do trzech policjantów, którzy przyjechali po aresztanta. Na miejscu zabił dwóch. Trzeci zmarł w szpitalu.

📢 Czas na nowe hobby. Pomysły dla domowych artystów i majsterkowiczów

Nudzisz się w domu? Stajesz na głowie, aby znaleźć zajęcie dla siebie i bliskich? Trzeba zająć czymś ręce - najlepiej znaleźć nowe hobby. Może majsterkowanie lub rękodzieło? Sprawdziliśmy, jakie zajęcia zyskują popularność wśród internautów. Aby zacząć, możesz zamówić sobie kilka rzeczy na start z internetu - często jednak będziesz mieć pod ręką wszystko, czego potrzebujesz. Zobacz nasze propozycje na nowe hobby - tym żyje "rzemieślniczy" internet.

📢 Koronawirus, Piotrków. Nowe zakażenia COVID-19 w powiecie piotrkowskim. Potwierdzono 9 przypadków

W województwie łódzkim jest 14 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Jeden z nich w powiecie piotrkowskim, gdzie w sumie potwierdzono 9 przypadków zakażenia COVID-19. Ustaliliśmy, że nowe zachorowanie dotyczy kobiety w samym Piotrkowie Trybunalskim, gdzie liczba zakażonych wzrosła z 3 do 4. Kolejnych 5 przypadków, przypomnijmy, to mieszkańcy Rozprzy.

📢 Koronawirus. Pozostawieni sami sobie i kneblowani lekarze prowadzą wojnę partyzancką z epidemią

Na forach lekarskich trwa wymiana przepisów na urządzenia do wentylacji pacjentów chałupniczo przerabiane z masek do nurkowania i wzorów krawieckich odzieży ochronnej do szycia przez matki i żony. Lekarze są kneblowani - coraz więcej jest nacisków, by nie mówili publicznie o sytuacji w szpitalach. Priorytet dla personelu medycznego w dostępie do testów na koronawirusa pozostaje kompletną fikcją. Lekarze i pielęgniarki własnymi siłami próbują uchronić system przed załamaniem.

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie