Start Elbląg - Piotrcovia 30:25. Piotrcovia siódma w Superlidze

Bogusław Kukuć
Królowa strzelczyń Agata Wypych znów była najskuteczniejsza
Królowa strzelczyń Agata Wypych znów była najskuteczniejsza Dariusz Śmigielski
Piłkarki ręczne Piotrcovii zakończyły rozgrywki PGNiG Superligi na siódmym miejscu. W sobotę w Elblągu przegrały z tamtejszym Startem 25:30 (5:14), ale w pierwszym spotkaniu w Piotrkowie wygrały wyżej (30:22) i dwumecz okazał się zwycięski dla drużyny trenera Roberta Nowakowskiego.

Start też liczył na więcej w tym sezonie i widać było, że drużynie z Elbląga zależy, by w końcowej tabeli być wyżej od piotrkowianek. Już do przerwy Start odrobił straty z pierwszego meczu. W drugiej połowie drużyna gości zaczęła grać agresywniej. Jeszcze kwadrans przed końcem spotkania wydawało się, że piotrkowianki wrócą na tarczy, bo przegrywały 12:21. Ale końcówka należała do Piotrcovii.

Duże znaczenie dla dalszych losów klubu będzie miało środowe walne zgromadzenie Piotrcovii, która ma nadal kłopoty finansowe. Karierę chce zakończyć Inna Krzysztoszek, a wiele wskazuje na to, że rekonwalescentka Sylwia Lisewska, która miała ten sezon stracony, chce zmienić klub.

Beatę Kowalczyk i Katarzynę Gleń czeka zgrupowanie kadry narodowej seniorek przed barażowym dwumeczem z Danią o finał mistrzostw świata w Brazylii. Monika Kopertowska przygotowuje się do młodzieżowych mistrzostw Europy w Holandii.

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura Kowalczyk, Skura - Wypych 7, Mielczewska i Szafnic ka 4, Gleń 3, Podrygrała i Rol po 2, Krzysztoszek, Szczecina i Mijas po 1, Kopertowska. Najwięcej dla Startu: Strzałkowska i Szymańska po 6, Grudka 5.

Piąte miejsce zajął KSS Kielce wygrywając z Ruchem Chorzów 40:28 i 32:24.

O brązowy medal: AZS Politechnika Koszalin - Łączpol Gdynia 21:32 i 22:26 (1-3).

Finał o mistrzostwo Polski: SPR Lublin - Zagłębie Lubin 37:22 i 33:28 (2-2).

Ligę Mistrzyń wygrały piłkarki ręczne norweskiego Larvik HK po 23:21 i 24:25 w finale z hiszpańskim Itxako Reyno de Navarra.