Sześć medali dla zawodników AKS-u

Łukasz Cichuta

Edgar Melkumov zdobył złoty medal w kategorii 66 kg, a Radosław Grzybicki wywalczył srebrny krążek w kategorii 96 kg

Dariusz Śmigielski
Zapaśnicy z 27 klubów z całej Polski walczyli w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 w Piotrkowie.

Sześć medali i wygrana w klasyfikacji drużynowej to dorobek zapaśników Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do 23 lat. Zawody odbyły się w piotrkowskiej hali Relax, a startowało w nich prawie 80 zawodników z 27 klubów z całej Polski.

Największy sukces z zawodników, trenowanych przez Henryka Grabowieckiego, zanotował Edgar Melkumov, który zdobył złoty medal w kategorii 66 kg, pokonując w finale Daniela Rutkowskiego z Olimpijczyka Radom. Ponadto na duże słowa uznania zasłużył Radosław Grzybicki, który zdobył srebro w kat. 96 kg, ulegając w finałowej walce Damianowi Janikowskiemu ze Śląska Wrocław.

Piotrkowskich fanów tej dyscypliny nie zawiedli także Krzysztof Jończyk (kat. 55 kg), Jacek Tomaszewski (kat. 74 kg), Kamil Dzitkowski (kat. 84 kg) oraz Łukasz Konera (kat. 96 kg). Wszyscy czterej stawali na najniższym stopniu podium w swoich kategoriach wagowych.

Ponadto kilku zawodników z Piotrkowa sklasyfikowanych zostało w ścisłej czołówce. W kat. 120 kg piąte miejsce zajął Kamil Tarnawski, z kolei w kat. 84 kg siódmy był Dawid Pawlik. Ponadto na dziesiątym miejscu w kat. 74 kg znalazł się Adam Król, a w kat. 120 kg pozycję niżej wywalczył Piotr Ratajczyk (kat. 120 kg).

W zawodach swojego jedynego reprezentanta miał także GKS Bełchatów. W kat. 74 kg na dziewiątej lokacie sklasyfikowany został Sebastian Krzaczyński.

W ogólnej klasyfikacji zawodów najlepszy okazał się klub z Piotrkowa, zdobywając łącznie 137 pkt. Drugie miejsce zajął Olimpijczyk Radom, a trzecie Sobieski Poznań.

- Przed zawodami liczyliśmy na pięć, sześć medali i cel ten udało się osiągnąć - mówi Piotr Stępień, koordynator ds. szkolenia młodzieży AKS Piotrków. - Cieszy także pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji zawodów, w której zwyciężyliśmy osiągając zdecydowaną przewagą punktową.