Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warsztaty dla seniorów z trenerem rozwoju osobistego w Medyku. Seniorzy uczyli się sztuki polepszania życia ZDJĘCIA

Dagmara Kubczak
"Mądrość wieku: sztuka polepszania jakości życia” to tytuł bezpłatnych warsztatów dla seniorów, które odbyły się w czwartek (22 lutego) w Medyku w Piotrkowie. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu uczestników z Piotrkowa i powiatu, a zorganizował je Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Warsztaty dla seniorów z trenerem rozwoju osobistego w Medyku

Kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem” odbyło się w Medyku, czyli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie. Warsztaty dla seniorów pod nazwą „Mądrość wieku: sztuka polepszania jakości życia” zorganizował Urząd Marszałkowski.

Wzięło w nich udział kilkudziesięciu seniorów z Piotrkowa, ale też Wolborza czy Moszczenicy. W ramach spotkania odbył się nie tylko wykład o tym, jak ulepszyć jakość życia. Na początek spotkania wicemarszałek województwa łódzkiego, Zbigniew Ziemba, przedstawił seniorom korzyści i możliwości pozyskania dotacji czy udziału w programach realizowanych przez jednostki województwa, w tym Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

- Musimy myśleć o seniorach w sposób nowoczesny. To są przecież młodzi ludzie, tylko w różnym wieku. I chcemy dać im możliwość współpracy - mówił wicemarszałek województwa łódzkiego, Zbigniew Ziemba. - To jest w coraz większym stopniu środowisko dynamiczne, aktywne, oni poszukują rozwiązań, które dają im możliwości spędzania wolnego czasu w sposób efektywny i dający satysfakcję. Nasze instytucje kultury stoją otworem dla seniorów. Za pomocą choćby portalu "Drzwi do kultury" możemy korzystać z dóbr kultury prezentowanych na scenach naszych instytucji - wyliczał wicemarszałek.

Wśród propozycji województwa są także wycieczki po regionie, zniżki oferowane przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną, wojewódzki telefon wsparcia, Karta Seniora czy dotacje np. w dziedzinie kultury czy działalności społecznej.

Warsztaty pn. "Mądrość wieku: sztuka polepszania życia” poprowadził Andrzej Maciejewski, coach i ekspert rozwoju osobistego, a podczas zajęć seniorzy poznawali sztukę pozytywnego myślenia, inspirowali się do działania, wymienili się także doświadczeniami.

- Zawsze takie spotkania wnoszą coś ciekawego i bardzo sobie cenię informacje, które dotyczą nas seniorów. Jeśli tylko dowiem się o takich spotkaniach, to często z nich korzystam - komentowała Elżbieta Marczak z Piotrkowa. Byłam zaskoczona, że są takie kursy florystyczne czy inne i że są nieograniczone wiekiem. Zainteresowała mnie też opieka medyczna dla osób samotnych, a mam jeszcze trochę zdrowia i mogłabym pomóc. Jeżeli mogę się podzielić moim czasem czy poczuciem humoru, rozmową, to byłoby to coś dla mnie.

- Kiedyś powiedziałam, że nie zawsze trzeba mieć, czasami trzeba być. I ja chcę być, coś zrobić dla seniorów - mówiła z kolei Janina Franczak-Kujawska, prezeska Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piotrkowie. - Przez tyle lat trwania Uniwersytetu, wiemy już czego chcemy. Ci ludzie zostali już wyciągnięci z domu, teraz trzeba pracować nad następnymi osobami, które siedzą w kapciach i tylko pracuje im kciuk przed telewizorem. Stąd mój udział w takim szkoleniu z osobami z naszego uniwersytetu. Tytuł warsztatów tak zachęcający, że trzeba - dodaje.

Seniorzy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia. Udział w spotkaniu wzięła także dyrektor szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie, Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, która odpowiadała na pytania uczestników dotyczące m.in. opieki medycznej. Z kolei dyrektor piotrkowskiego Medyka, Sławomir Górecki, opowiedział o szkoleniach i zajęciach edukacyjnych, z których mogą korzystać seniorzy. Zaprosił też na otwarte warsztaty florystyczne, które odbędą się w szkole już 8 marca.

Warsztaty dla seniorów z trenerem rozwoju osobistego w Medyk...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto