Zagłebie Lubin - Piotrkowianin 26:26

Bogusław Kukuć
Piotr Masłowski jest w czołówce strzelców
Piotr Masłowski jest w czołówce strzelców Dariusz Śmigielski
Po raz trzeci w nowym sezonie PGNiG Superligi piłkarze Piotrkowianina grali w hali rywali, ale po raz pierwszy przywieźli punkt do Piotrkowa. Można stwierdzić, że goście byli bliscy zwycięstwa w Lubinie nad Zagłębiem. Skończyło się remisem 26:26.

Do przerwy bylo 15:12 dla gości, którzy w 45 min. prowadzili już 21:17. Kiedy pięć minut później gospodarze wyrównali na 21:21 wydawało się, że przejmą inicjatywę, ale to goście wychodzili na prowadzenie. W ostatnich sekundach wynik ustalił Dariusz Rosiek. Na uwagę zasługuje nie tylko wysoka forma Piotra Msłowskiego (8 goli), ale też 7 bramek Bartosza Wusztera. Szkoda, że były reprezentacyjny obrotowy kończył na trybunach po trzech wykluczeniach, bo goście zgarnęliby komplet punktów.

Zagłebie - Piotrkowianin 26:26
Zagłębie: Malcher, Świrkula - Obrusie-wicz 8, Piotr Adamczak 4, Orzłowski, Pa-weł Adamczak po 3, Rosiek, Tomczak, Fabiszewski, Szymyślik po 2, Kozłowski, Migała.Trener: Jerzy Szafraniec.
Piotrkowianin: Matulski, Jędryka - Masłowski 8, Wuszter 7, Dominik Płócienniczak 4, Trojanowski i Matiuk po 2, Pilito-wski, Michał Matyjasik, Mróz 1, Przemysław Matyjasik, Dankowski, Wasilewski, Achruk. Trener: Piotr Dropek.

Inne wyniki: Vive Kielce - Miedź 31:19, AZS Gorzów - Chrobry 32:32, Nielba Wągrowiec (nowy trener Kamielin) - Azoty 36:24, Wisła Płock - Kwidzyn 31:22, Warmia Olsztyn - Stal 33:33.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?