I liga zaczyna straszyć Piotrcovię

Dariusz Piekarczyk

Nie było niespodzianki w 13. kolejce PGNiG Superligi kobiet w piłce ręcznej kobiet. Przedostatnia w ligowej tabeli Piotrcovia nie sprostała we własnej hali Startowi Elbląg i przegrała 23:27 (12:12).

W pierwszej połowie można było mieć nadzieję na punkty podopiecznych trener Inny Krzysztoszek. Miejscowe dotrzymywały kroku Startowi i schodziły na przerwę remisując 12:12. Po zmianie stron ton grze nadawały już jednak przyjezdne i zasłużenie wygrały mecz.
Porażka sprawiła, że widmo degradacji do I ligi staje się coraz bardziej realne. I to w roku 25-lecia nieprzerwanych występów Piotrcovii w ekstraklasie.

Piotrcovia – Start Elbląg 23:27 (12:12)
Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Joanna Waga 6, Aleksandra Mielczewska 6.

Do niecodziennej sytuacji doszło w Szczecinie, gdzie Pogoń wygrała walkowerem (10:0) z Olimpią-Beskid Nowy Sącz. Zespół z Nowego Sącza nie posiadał aktualnych badań lekarskich. I pomyśleć, że takie rzeczy mogą mieć miejsce w ekstraklasie! Drużyny rozegrały mecz kontrolny, który zakończył się zwycięstwem Olimpii 30:26 (15:14).
Pozostałe sobotnie wyniki: KPR Jelenia Góra – Ruch Chorzów 36:34 (16:19), AZS Politechnika Koszalińska – KSS Kielce 32:30 (12:10).
W niedzielę (6 stycznia) grają: SPR Lublin – Zagłębie Lubin, Vistal Łączpol Gdynia – Sambor Tczew.

12 stycznia piotrkowianki spotkają się w hali Relax z AZS Politechniką Koszalińską.