Liga szachowa w Piotrkowie.Oto najlepsi szachiści wśród uczniów szkół podstawowych mat. UM w Piotrkowie
We wtorek, 22 września, zakończyła się szachowa liga dla uczniów szkół podstawowych w Piotrkowie. Podczas ostatnich zawodów wręczono nagrody indywidualne oraz w klasyfikacji drużynowej. Tytuł najlepszego szachisty wywalczył Maksymilian Arndt.

Na ligę złożyły się trzy turnieje dla dziewcząt i chłopców. W zawodach rywalizowało łącznie blisko 50 osób z siedmiu miejskich podstawówek.

We wtorek rozegrano ostatni turniej i podsumowano cały cykl rozgrywek. Najlepszym młodym szachistą okazał się Maksymilian Arndt. Drugie miejsce zajął Franciszek Bogdan, a trzecie Oskar Meckenberg.

Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna była Ewa Bogdan, która pokonała Darię Nowak i Małgorzatę Linek.

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody, które wręczyli Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Radosław Kaczmarek, kierownik Referatu Edukacji.

Rozstrzygnięto także klasyfikację drużyną. Tu pierwsze miejsce zajęła Katolicka Szkoła Sióstr Dominikanek. Na drugim miejscu znalazła się Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1, a na trzecim Szkoła Podstawowa nr 13.

VII Ultramaraton wokół Zalewu Sulejowskiego: w biegach i zawodach MTB wystartowało 600 osób GALERIA Z METY CZ. 3

VII Ultramaraton wokół Zalewu Sulejowskiego: w biegach i zaw...