MKS Piotrcovia kontra Eurobud JKS Jarosław - mecz w hali Relax w Piotrkowie [ZDJĘCIA]

Piotrcovia.pl, oby
MKS Piotrcovia kontra Eurobud JKS Jarosław - mecz w hali Relax w Piotrkowie Dariusz Śmigielski
Piłkarki ręczne Piotrcovii wygrały drugi mecz w sezonie 2019/2020 w żeńskiej PGNiG Superlidze. Podopieczne Krzysztofa Przybylskiego pokonały w hali Relax EUROBUD JKS Jarosław 25:21 (15:9).

Wynik spotkania otworzyła Martyna Żukowska skutecznie wykorzystując rzut karny, ale był to łabędzi śpiew przyjezdnych. Piotrcovia bardzo szybko narzuciła bowiem swoje warunki i już po dziesięciu minutach było 4:1.

Szkoleniowiec gości próbował coś zmienić, poprosił o przerwę, ale jego podopieczne nadal nie mogły złapać właściwego rytmu. Piotrcovia natomiast powiększała przewagę. W 19. minucie prowadziła 10:4, a skutecznością popisywały się: Lucyna Sobecka oraz bezbłędnie wykonująca rzuty karne Danielle Joia. Po trzydziestu minutach było 15:9.

Drugą połowę otworzyła skutecznym rzutem Aleksandra Oreszczuk. Chwilę później do bramki przyjezdnych trafiły Joia i debiutująca w Piotrcovii Edyta Charzyńska. Stało się jasne, że gospodynie prowadząc 18:9 nie mogą już oddać punktów i odniosą pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością.

Ambitny beniaminek walczył jednak do końca i zmniejszył różnicę bramkową. Piotrcovia wygrała ostatecznie 25:21.

Piotrcovia - EUROBUD JKS Jarosław 25:21 (15:9)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka, Kolasińska - Joia 9/6, Charzyńska 5, Małecka, Sobecka 3, Oreszczuk 2, Ciura 2, Gajewska 1, Dorsz 1, Klonowska 2.