MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa świetlica środowiskowa w Proszeniu gm. Wolbórz. Gruntownie zmodernizowany budynek będzie służył mieszkańcom sołectwa i gminy. ZDJĘCIA

ds
Nowa świetlica środowiskowa w Proszeniu gm. Wolbórz
Nowa świetlica środowiskowa w Proszeniu gm. Wolbórz ds
Nowa świetlica środowiskowa w Proszeniu gm. Wolbórz. Będą z niej korzystać mieszkańcy gminy i sołectwa oraz osoby korzystające z terapii uzależnień. ZDJĘCIA

Nowa świetlica środowiskowa w Proszeniu gm. Wolbórz

Świetlica środowiskowa w Proszeniu powstała w zrujnowanym budynku po skupie mleka obok remizy OSP. Ze starego budynku zostały tylko ściany. Obiekt dostał nowy dach, stolarkę okienną, ocieplenie, nowe instalacje: elektryczną, centralnego ogrzewania oraz wodociągową oraz wyposażenie. Budynek jest w pełni umeblowany. Piękna świetlica środowiskowa z zapleczem kuchennym i sanitarnym, wyposażona w nowoczesną pompę ciepła będzie służyła do spotkań stowarzyszenia AA, które prowadzi spotkania terapeutyczne, ale także innym mieszkańcom i organizacjom z terenu sołectwa Proszenie.

-Cieszę się, że będziemy mogli korzystać z nowej świetlicy środowiskowej, mówi Iwona Czapla, prezes stowarzyszenia "Na rzecz szkoły w Proszeniu". Mamy bardzo duże potrzeby, bo realizujemy wiele działań. Organizujemy liczne inicjatywy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W tym miejscu chcemy przeprowadzać różnego rodzaju warsztaty dla społeczności lokalnej. Realizujemy szereg różnych programów, m.in. z funduszy pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Wkrótce zorganizujemy półkolonie dla dzieci i warsztaty podstaw tworzenia kompozycji roślinnych prowadzone przez florystę, We wrześniu odbędą się warsztaty krawieckie, których celem jest pokazanie ludziom dorosłych jak można zdobyć miejsce pracy.

W spotkaniu z okazji otwarcia świetlicy środowiskowej w Proszeniu wzięli udział mieszkańcy Proszenia, kierownictwo MOPS i wolborscy radni. Podczas uroczystości burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i przewodniczący Rady Miejskiej w Wolborzu Zbigniew Klewin, przekazali dla świetlicy w prezencie ufundowany przez gminę telewizor. Cała inwestycja zrealizowana w Proszeniu kosztowała 140 tys zł.

Nowa świetlica środowiskowa w Proszeniu gm. Wolbórz

Nowa świetlica środowiskowa w Proszeniu gm. Wolbórz. Gruntow...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto